Hangi kadın istemez ki saçlarının ışıl ışıl olmasını. Bundan dolayı bizlerde kadınların saçlarının parlaması, canlı durabilmesi ve tabi ki de göz alıcı olabilmesi için birçok bakım önerisi sunacağız.

  • Özellikle günlük hayatta saçlarınızı çok fazla şampuanla yıkamaktan kaçının. Şampuanınızı az miktarda olacak şekilde ılık suyla biraz incelttikten sonra saçlarınıza uygulamanızdır. Zira böyle gibi ince hususlara dikkat edilmediğinde saçlar giderek ağırlaşır ve kurumaya başlayacaktır.
Çok Sık Şampuan Kullanımı
Çok Sık Şampuan Kullanımı
  • Saçlarınızı kesinlikle şampuanladıktan sonra iyice durulayın ve durulayacağınız suyun olabildiğince soğuk olmasına dikkat ediniz. Birde saçlarınıza uygulayacağınız sıcak su hem saç derinizi yıpratacak hem de kepek gibi can sıkan sorunları beraberinde getirecektir.
Sıcak Su İle Duş Almak
Sıcak Su İle Duş Almak
  • Saçlarınızı olabildiğince havluyla kurutmaktan kaçının. Bildiğiniz üzere ıslak saçlar kırılgan ve hassas oldukları için sert bir cisimle bir araya geldiklerinde kırılmaya ve yıpranmaya başlarlar. Bundan dolayı saçlarınızı havluyla kurutmak yerine, havluya sarak 5 dakika bekletmeniz daha akıllıca olacaktır. Bu yöntemle hem seksi hem de masum saçlara kavuşmuş olursunuz.
Saçları Havlu ile Kurutmak
Saçları Havlu ile Kurutmak
  • Saçlarınızı yıkarken de yıkadıktan sonra da saç diplerinize yapacağınız 5 dakikalık masaj saçlarınızı daha canlı göstererek dolgun görünmesini sağlayacaktır. Saçlarınıza özellikle parlaklık sağlayan saç spreylerini de kullanmanızı tavsiye ederiz.
  • Saçlarınızı tararken saç diplerinden başlamalı ve olabildiğince nazik bir şekilde tutamlara ayırarak taramaya özen gösterin. Ayrıca da kalın dişli ve özel malzemelerden meydana getirilen taraklar saçlarınız için en uygunlarıdır. Saç uzmanlara göre saçlar enseden başlayıp yukarı doğru taranan saçların daha sağlıklı olduğunu altını çizmektedirler.
Saçları Hafif Taramak
Saçları Hafif Taramak
  • Özellikle uzun ve ışıl ışıl duran saçlar birçok bayanın hayalidir. Bunun içinde tabi ki de sağlıklı ve uzun saçlara sahip olabilmek için düzenli bir şekilde kestirmek gerekir. Saç uçlarınızda kırıkların oluşmaması için sizlere tavsiyem banyodan sonra ılık saçlarınıza az miktarda gliserin yağı uygulamanızdır. Gliserin yağını bilhassa saç diplerinize uygulamaktan kaçının. Zira saçlarınıza yumuşaklık vereceği için saçlarınızın dökülmesine yol açabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here