Isırgan otunun saçlar üzerindeki pekçok faydası bilinen bir gerçektir. Bunlar arasında saç uzamasını kolaylaştırma, saç derisindeki sorunları giderme, saç köklerini güçlendirme ve saçların ışıltısını artırma yer alıyor. Bazı hastalıkların tedavisinde destek olarak kullanılan ısırgan otu ile saç uzatma mümkündür.

Önemli bir detay ise otun kökü ve yapraklarının birbirinden farklı özelliklere sahip olmasıdır. Hangisinin saçlara iyi geldiğine değinecek olursak ısırgan otu ile saç uzatma için bakım ürünü araştırırken kökünün kullanıldığı ürünleri seçmelisiniz. Saç uzatmaya faydasının yanı sıra dökülme problemleri yaşayanlar da kullanabilir.

Isırgan Otu ile Saç Uzatma
Isırgan Otu ile Saç Uzatma

Isırgan otunun saç dökülmesini önleme özelliği bulunmaktadır. Bazı durumlarda kellik tedavisi için de kullanılmaktadır. Saç derinizde kaşıntı, egzama, iltihap vb. bir problem varsa bu konuda ısırgan otunu kullanabilirsiniz.

Isırgan otu ile saç uzatma işlemiyle beraber birçok saç sorunu giderilebilir. İnce telli saçlardan şikayetçi olan kişiler ısırgan otundan yararlanabilir. Saç tellerini kalınlaştıran ve köklerini güçlendiren ısırgan otu saçlarınızın gürleşmesine yardımcı olmaktadır. Sadece bununla kalmayıp saçlarınıza hacim kazandırır ve parlaklığını arttırır.

Isırgan otu ile saç uzatma geçmişten günümüze kadar kullanılan bir yöntem olup kepeklenme, saç uçlarındaki kırıklık gibi sorunları ortadan kaldırarak saçların sağlıklı uzamasına katkı sağlamaktadır. Saçları onardığı için uzama sürecini hızlandırmaktadır. Saç dökülme sorunu başlangıç aşamasındaysa etki eden ısırgan otunun ileri seviyedeki kellik sorununa faydası yoktur.

Isırgan Otu Maskesi
Isırgan Otu Maskesi

Saç İçin Isırgan Otu Kürü

Saç bakımı ve uzaması için kullanmak üzere şampuan, losyon, saç kremi gibi ısırgan otu özü içeren ürünleri kullanabilirsiniz. Bunun yanında ısırgan otu ile saç uzatma için evde kendi imkanlarınızla kür yapabilirsiniz. Semt pazarları veya marketlerden rahatlıkla bulabileceğiniz ısırgan otunu hafta boyunca kullanabilirsiniz.

Derin dondurucu poşetlerinde saklayarak bir hafta boyunca muhafaza edebilirsiniz. Isırgan otu ile saç uzatma kürünün uygulaması ise oldukça basittir. Kaynamış suyun içerisinde bir tutam ısırgan otu atıp bekletin. Ardından otları süzerek suyu kavanoza alın. Bu suyla duştan sonra saçlarınızı yıkayarak bir süre bekletip soğuk suyla durulayın. Şampuan kullanmayın. Haftada 3-4 kere tekrar ederek sonuç alabilirsiniz.


1 YORUM

  1. Saça ve cilde çok iyi gelir ısırgan otu. Şampuan kullanmayın yazıdada belirtildiği gibi lakin doğal sabun satan yer varsa güvendiğiniz ısıran otlu sabunla yıkayıp yine ısırgan otunun suyu ile kafanızı durularsanız çok faydasını görürsünüz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here