Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte kadınlarda saç ekimi ile alakalı olarak bazı bilgiler sunma yoluna gideceğiz. Tahmin edebileceğiniz üzere saç ekimi konusuna en fazla eğilim gösteren ve bu anlamda en fazla sıkıntı yaşayan kuşkusuz ki erkekler olarak göze çarpıyor. Ancak nadiren de olsa kadınların da bu yönteme başvurduklarını net olarak görebiliyoruz.

Kadınlarda özellikle bölgesel saç dökülmeleri son derece ciddi bir şekilde yaşanır. Bu noktada saç ekimi tedavisine çok daha fazla eğilim gösterirler. Kadınların erkeklere nazaran daha fazla saçlarına önem verdiklerini biliyoruz. Hal böyle olunca ehemmiyetli ilerlemek yine çok çok önem arz ediyor.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda saç dökülmesi, genellikle doğal nedenlere bağlı olarak zaman içerisinde ortaya çıkan seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Özellikle saçların bakımsız olması ve hatta sinir, stres gibi etkenler dökülmeyi kısa zaman içerisinde tetikliyor. Saç ekim merkezleri, artık kadınlar için de hizmet ağını genişletti ve çok daha modern uygulamalar ortaya çıktı.

Kadınlarda saç ekimi işleminin herhangi bir farkı olmadığını öncelikle söylememiz gerekiyor. Saç dökülen bölge enine boyuna analiz ederek uzmanlar tarafından incelenir ve sonrasında ise iki ayrı yöntemden birisi tercih edilerek doğal saç ekimi uygulaması yapılır. Erkeklerde ki sürecin tamamı birebir kadınlarda da herhangi bir farklılık olmaksızın yaşanır.

Kadınlarda Saç Ekimi Yöntemleri

Kadınlarda da herhangi bir farklılık söz konusu değil. Estetik cerrahi uzmanlarının saç ekiminde kullandıkları FUE ve FUT yöntemleri olmak üzere iki ayrı saç ekim yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin ikisinin de uygulanışı farklılık gösterir. Bunlara derinlemesine bakacak ve fikir edinecek olursak;

FUT Yöntemi ile Saç Ekimi

FUT(Follicular Unit Transplantation – Foliküler Ünite Transplantasyonu) şeklinde tıp biliminde adlandırılmıştır. Bu yöntem ile ense köklerinizden bir bant yardımı ile şerit halinde saçlar, köklerinden düzgün bir şekilde çıkarılır.

Bu işlemin ardından ise saçlar teker teker köklerine ayrılarak saç dökülen bölgelere dikkatli bir şekilde nakledilmeye başlanır.

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi

FUE (Follicular Unit Extraction – Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir. Bu yöntemde FUT yöntemi ile kıyasladığımız zaman saçlar, ense kısmından bant yardımı ile şerit olarak alınmaz.

Bu yöntemlerden en çok tercih edilen yöntemimiz ise FUE saç ekim yöntemidir. Tüm kökler, teker teker toplanarak doğrudan nakledildiğinden dolayı çok daha kısa zaman içerisinde sonuç alınan başarılı bir saç ekim tekniği olarak ön plana çıkıyor.

Kadınlar, zaman içerisinde saç ekimi tekniği ile en ufak sorunlarına dahi çözüm üretebilme yoluna gittiler. Dolayısı ile bu yöntemler sizler için de ideal olacak.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here