Saç tipinize göre bakım yapıyor olabilirsiniz ama bazı sorunların üstesinden gelmek çok zordur. Özellikle de kalın telli saçların kabarıp elektriklenme sorunu çok can sıkıcı olabilir. Bu yüzden de uygulamanız gereken bazı özel kürler olacaktır. Mesela kalın telli saçlar için maske önerileri arıyor olabilirsiniz. Kullanacağınız maskeler saçın elektriklenmesine çözüm olacak cinsten olmalı. Şimdi sizlere bu problemi kökten çözecek bir maske tarifi vereceğim. Üstelik maskeyi hazırlamak çok kolay ve masrafsız olacak.

kalin-telli-saclar
Kalın Telli Saçlar

Kalın Telli Saçlar İçin Maske Tarifi

Kalın telli saçlarınız için ihtiyacınız olan tek şey maydanoz. Evet, sadece bir tutam maydanoz ile saçlarınızın elektriklenme problemine çözüm bulabilirsiniz. Maskenizi hazırlamak için sadece bir tutam maydanoz alarak güzelce kaynatın. Ama kullanacağınız suyun miktarı iki litre olmalıdır. Tam beş dakika boyunca kaynattığınız maydanozun bir kenarda 15 dakika demlenmesi lazım. Daha sonra maydanozları içerisinden alarak suyunu durulama suyu olarak kullanabilirsiniz.

Kalın Telli Saçlar için Maske
Kalın Telli Saçlar için Maske

Bu kadar basit bir işlemle saçlarımın elektriklenmesi geçer mi demeyin. Emin olun çok kısa sürede saçlarınız harika ve yumuşacık olacaklar. Bu arada hemen hatırlatmakta fayda var; saçlarınız kuru ise banyo öncesinde lavanta yağı ile masaj yaparak bu sorunu da çözebilirsiniz. Fakat saçlarınız kuru değil de yağlı ise, maydanoz suyunun içerisine bir yemek kaşığı kadar da sirke ilave ederek öyle durulamanızı öneririz. Bu hem saçlarınızın yağını alacak hem de saçların pırıl pırıl olmasını sağlayacaktır. Ayrıca elma sirkesi de üzüm sirkesi de aynı görevi göreceği için, hangisini istiyorsanız onu kullanabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here