Özellikle uzun saçlı kız çocuklarında oldukça şık duran, standart saç tasarımlarının aksine hem sizin hem de kızınızın mutlu olacağı bir model de kalpli örgü modelleri ile yapılmış saç tasarımlarıdır.

Kalp Örgü Saç Modelleri Kullanım Alanı

Çocuğunuz okula giderken her gün yapılan sıradan atkuyruğu modelinden sıkılmış olabilir. Yenilik adına kalpli örgü modelleri yapabilirsiniz. Ya da bayramlarda kızınızın elbisesini tamamlayıcı niteliktedir. Sadece kız çocuklarında değil genç kızlar tarafından da oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kalp Şeklinde Saç Örgüsü Nasıl Yapılır
Kalp Şeklinde Saç Örgüsü Nasıl Yapılır

Kalp Şeklinde Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Kalp şeklinde saç örgüsü nasıl yapılır diye soruyorsanız örgü saç modellerinin yapılışı için öncelikle saçınızın temiz, hafif nemli ve düz olması düzgün bir örgü için gerekli ilk şarttır.

Kabarık saçlarda istenilen net bir örgü modelini yakalayamazsınız. Saç renginizin koyu olması da biraz dezavantaj olabilir bu modeller için. Tam modeli belli olması için açık renk saçlar aydınlatıcı özelliği ile modeli de yansıtacaktır. Sadece saçın arka kısmında kalp şeklinde bir model yapılacaksa saç iki taraftan tam ortadan ayrılacak şekilde ayrılmalıdır.

Lastik yardımıyla saçın birbirine karışmaması için toplamalısınız. . Kalp figürü verebilmek için başın tam orta kısmından sağdan ve soldan eşit olacak şekilde çizgi halinde saç almalısınız.

Kalp Şeklinde Saç Örgüsü Yapımı
Kalp Şeklinde Saç Örgüsü Yapımı

Sonrasında tek taraflı olarak tepe kısımdan yüze doğru örme işlemi küçük saç demetleri alınarak yapılmalıdır. Kulağın üst kısmından 4-5 parmak yukarıda olacak şekilde dönme işlemi arkaya doğru yapılmalıdır.

Dönüş kulak hizasını geçtikten sonra başka saç alınmamalı, elinizde tutmuş olduğunuz saçları düz olarak örmelisiniz. Daha sonrasında aynı işlem diğer taraf içinde tekrarlanmalıdır. Dikkat etmeniz gereken husus örme sırasındaki mesafenin ve örgü sayısının eşit olmasıdır.

Arada fark olursa düzgün bir kalp modeli çıkaramazsınız. İki tarafı da eşitledikten sonra saçın orta kısmında iki ucu birleştirip küçük bir saç lastiği veya paket lastiği ile toplayabilirsiniz. Kalp şeklinde saç modeliniz ortaya çıkmış olacaktır.

Kalp Örgü Saç Modelleri Yapılışı
Kalp Örgü Saç Modelleri Yapılışı

Kalp Örgü Saç Modelleri Yapılışı

Kalp örgü saç modelleri yapılışı ile birçok örgü modeli yapabilirsiniz. Genç kızlarda özellikle kullanılan saç bandı vazifesi gören kenarda bir kalp figürü olan bu model sıkça yapılmaktadır.

Yarım olarak saç toplamayı seven ve saçı gür olanlar için de tam arkada kalın peliklerle yapılmış bir kalp oldukça farklı durmaktadır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here