Karamel Saç Rengi

Son yıllarda ışıltı saçan görselliği ve çekici tenler ile uyumlu bir bütünlüğe sahip olan karamel saç rengi gün geçtikçe daha çok kadın tarafından tercih ediliyor.
Karamel saç renginin tonları ile birlikte geniş bir tercih seçeneği sunan karamel saç rengi sizin tarafınızdan da tercih edilebilir.

Karamel Saç Rengi Tonları Nelerdir?

Karamel saç rengi, açık sarı ve altın kahve arasında bir renk olarak tanımlanabilir. Karamel rengi açık tonlardan koyu tonlara doğru çok fazla ton seçeneğine sahip bir renktir. Bunlardan en çok tercih edilenler arasında, açık tenli kadınlar tarafından çokta tercih edilen açık karamel saç rengi bulunmaktadır.

Mevsimin kışa dönmesi ile iç ısıtan bir hava katacak olan koyu karamel saç rengi bu aylarda kadınların sıkça tercih ettiği karamel saç rengi tonları arasında yer almaktadır. Yazın bronz teninizin karamel rengi saçınızla uyumunu gördüğünüzde ve ne kadar doğal ve estetik bir görünüme sahip olduğunuzu gördükçe kendinizi daha özel ve alımlı hissedeceksiniz.

Karamel saç tonu her mevsim kullanabileceğiniz yumuşak ve doğal bir renktir. Kışında kıyafetlerinizle şık uyumlar yakalayabileceğiniz bir renk tonudur.

Yüzüne ışıltı kazandırmak ve saçlarının parlaklığını ön plana çıkartmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilen karamel saç rengi tonu altın karamel saç rengidir. Altın karamel saç rengini kullandığınızda gözleriniz ve yüz hatlarınızın daha belirgin ve daha alımlı göründüğünü fark edeceksiniz. Dikkatleri üzerinde toplamayı seven kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan ve açık ten ve renkli bir göze sahip olan kadınlar için vazgeçilmez karamel saç rengi; sarı karamel saç rengidir.

Doğal bir görünümün yanında kışkırtıcı bir havada yakalamak isteyen kadınlar tarafından en çok tercih edilen karamel saç rengi ise kızıl karamel saç rengidir. Her beklentiye uygun bir tonu olan karamel saç rengini kesinlikle denemelisiniz.

karamel-sac-renkleri

Karamel saç rengi, ışıltılı bir ton olduğu için özellikle açık tonlar için büyüleyici bir güzellik sağlayacaktır. Karamel saç renginin sadece açık tonlar için değil kumrallar için de ideal bir saç rengi olmasından dolayı gün geçtikçe daha fazla kullanılan bir saç rengi olacaktır. Son zamanlarda trend haline gelmeye başlayan doğal görünüm, saçlarda başlar. Karamel tonları sizleri daha doğal gösterecektir.

Karamel saç rengi; için ara bir renktir. Ne sarıdır ne de kahverengidir. Bu sebeple koyu ve açık ton arasındaki bir tene sahip kadınlar için doğal ve güzel bir görünüm sunacaktır.

Hangi Tene Hangi Karamel Ton Kullanılmalıdır?

Karamel saç rengi, açık tenli kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir saç rengidir. Bu tercihin bu kadar yoğun olmasının ana sebebi açık tene biraz koyu bir doğallık katmasındadır. Özellikle doğal saç rengi sarı olan kadınlar tarafından koyu karamel gölgelendirme yöntemi ile ombre bir saça sahip olan kadınlar tarafından karamel saç rengi sıklıkla kullanılmaktadır. Karamel saç rengi kullanan bayanlar Ecaille saç rengini de kullanabilirler. Ombreden tek farkı saça verecek olduğunuz ışıklandırmanın tepeden aşağıya doğru yapılmasıdır.

ten-rengine-gore-karamel-sac-rengi-secimi
Ten Rengine Göre Karamel Saç Rengi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Çekicilik ile kadınsılığın harmanlanmasını sağlayan karamelin kızıl tonları; beyaz bir tene sahipseniz teninizdeki solukluğu canlandıracak ve renkli gözleriniz, kırmızı rujlarınız ile size çekici bir görünüm kazandırmayı başaracaktır. Beyaz tenli kadınlar için en ideal saç renklerinden birisi bu sebeple karamelin kızıl tonlarıdır.

Koyu bir tene sahipseniz ve saçınızın açık bir renk ile denemek istiyorsanız karamelin kestane tonları sizin için ideal bir tercih olacaktır. Bu saç rengi, teninize doğal bir ışıltı katacaktır.

Karamel Saçlar İçin Uygun Saç Modelleri

Yumuşak renkleriyle bilinen karamel renk tonu doğal görüntüsüyle sizlere farklılık ve canlılık katar. Karamel renginin yumuşaklığını keşfederken saçınızın rengine uygun modellerinde keşfini yaparak görünümünüze zenginlik katabilirsiniz.  Karamel saç modeli  olarak baktığınızda en güzel yakışan rengin yumuşaklığına uyum sağlayan bukleli veya dalgalı saçlar  gözümüze çarpmaktadır.

Bu modelleri tercih ettiğinizde hem daha havalı bir görünüme sahip olacaksınız hem de doğal bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Dağınık yapılmış örgülü saçlarla kendinize bir tarz oluşturabilir aynı zamanda salaş ama şık bir stil oluşturabilirsiniz. Bu tarzlar hem yüzünüzü daha kibar ve daha yumuşak daha samimi bir görüntü oluşturacaktır. Sert kesimler ya da sert saç modelleri karamel renk tonu kullanan bayanlar için olmayacak bir modeldir.


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here