Kemik iliği ile saç uzatma maskesi ve bakım yapma maskesi geçtiğimiz günlerde popülerleşmiş ve olduk güzel kullanıcı deneyimlerine sahip bir yöntem. Kemik iliği sayesinde saç daha çabuk ve gür uzama özelliğini kazanmakta.

Bunun yanı sıra saçlarınız daha canlı ve sağlıklı bir görünüm ve yapı kazanacaktır. Kepek sorunlarının ortadan kalkmasına yardım sağlayan kemi iliği ile saç uzatma yöntemi aynı zamanda saç diplerinde meydana gelen egzama ve saç diplerinde pul pul dökülen yaraların giderilmesini sağlamakta.

Kemik iliğinin saçlar üzerindeki bir diğer etkisi ise yıpranmış ve kırık saçlar üzerinde olumlu etki göstermek ve saç boyamaları sonucunda elastikiyetini kaybetmiş, yanmış saçlar üzerinde de ciddi etkiye sahip. Gördüğünüz gibi kelik iliğinin saç üzerinde bir çok olumlu etkisi var tabi bu etkiler arasında olmazsa olmak kemik iliği ile saç uzatma yöntemi kendini bir adım öne çıkarmakta.

kemik-iligi-ile-sac-uzatma-yontemi
Kemik İliği ile Saç Uzatma Yöntemi

Kemik iliğinin hücre yenileyici ve onarıcı özelliğe sahip olması hasebiyle yıpranmış ve yanmış saçları tekrardan besler ve canlandırır. Kullanım sonra saçlarınızın kısa bir zaman içerisinde uzadığını ve sağlıklı bir yapı kazandığını fark edeceksiniz. Gelin şimdi sizlere saçlara çok şekilde olumlu etkiye sahip ve kullananların olumlu geri dönüş yaptıkları kemik iliği ile saç uzatma maskesi tarifini ve hazırlanışını verelim.

Kemik İliği İle Saç Uzatma Tarifi

Kemik iliği servis bıçağı aracılığıyla bir cezvenin içine şeker kaşığı kadar çıkarılır. İsteğe göre fazla çıkarıp buzdolabınızda saklayabilirsiniz. Cezve sıcak su dolu bir tencerenin içine koyulur ve ilik 10-15 dakika boyunca benmari usulü kaynatılır ve eritilir. Erime sonrası ilik süzülür ve küçük bir kaba alınır.

İsteğe bağlı olarak bir tatlı kaşığı saç kremi eklenir. Güzel kokmasını istemeniz halinde lavanta eklenebilir. İyice bir karıştırmanın ardından yumurta fırçası yardımıyla saç dipleri başta olmak üzere tüm saça uygulanır. Uygulama yöntemi saç boyama ile benzerlik gösterir. Streç film ya da poşet yardımıyla başınızı sarın ve üstüne sıcak su ile ıslatılmış olan havluyu dolayı. Yarım saat süreyle beklenir ve ardından saç yıkanır.

Kemik iliği saç uzatma yöntemi hakkındaki tecrübelerinizi yorum yazarak belirtebilir, diğer okurlarımıza yol gösterebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here