Kestane rengi saçlar gerek dünyada gerekse de ülkemizde uzun süredir kadınlar tarafından yaygın şekilde tercih ediliyorlar. Özellikle son yıllarda yaygın şekilde tercih edilen bu saçlar, kadınlarda doğal saç renginin yansıtılabilmesi sayesinde de, yaygın şekilde tercih edilmekteler. Bu tipte saçlarda farklı tonlar elde etmek ve kadınların beğenilerine sunmakta şüphesiz söz konusu. Bunlara örnek olarak açık kestane, koyu kestane, dore ve kızıl kestaneyi verebiliriz.

Açık Kestane Saç Rengi
Açık Kestane Saç Rengi

Kadınlar arasında sık görülen sorunlardan birisi saç renklerinin beğenilmemesi sorunudur. Kadınlar düzenli olarak saçlarını değiştirerek kendileri için en iyi saç rengini bulmaya çalışırlar. Son yıllarda en iyi alternatifler arasında gösterilen saç renklerinden birisi ise kestane rengi saç modelleridir diyebiliriz.

Hangi Ten – Hangi Model?

Kestane rengi saçların hemen hemen her kadında belirli bir seviyede güzel görüntü verebileceğini söyleyebiliriz. Denenmesinde de çok sakınca yoktur çünkü, doğrudan kızıl veya sarışın saç tonları gibi çok fazla cesaret gerektiren bir ton da değildir. Sarışın tenli kadınlar, esmer tenli kadınlar ve kumral kadınların tümü bu saç rengini rahatlıkla deneyebilirler. Üstelik farklı tonlarından kendi orijinal saçlarına en uyumlu olanını seçmeleri de söz konusudur.

Esmer Tene Uygun Kestane Saç Rengi
Esmer Tene Uygun Kestane Saç Rengi

Kestane rengi saç modelleri için de geniş bir skala vermek söz konusu fakat, genelde kadınların bu saç renginde dalgalı veya at kuyruğu modellerini tercih ettiklerini söyleyebiliriz. Şüphesiz düz saçlarda da bu renk ve tonları yaygın şekilde tercih edilmektedir.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here