Gelin adayları düğünlerinde, saçlarından gelinliklerine, ayakkabılarından duvaklarına kadar her şeyin mükemmel olmasını isterler.

Gelinlik seçimi ne kadar önemliyse, saçlar da bir o kadar öneme sahiptir. İkisi birbirini tamamlayan, uyumlu olması gereken bir bütündür. Gelin saçı modelleri arasında en yaygın bilineni topuz olsa da, her gelin uzun saç kullanmaz.

Kısa saçı, kullanımı kolay olduğu için veya beğendiği için tercih edenler, bunu düğünlerine de taşırlar. Kısa saça uygulanabilecek modellerin sınırlı olduğu düşünülür, bu yüzden bazı gelinler saçlarını uzatma yoluna gider ya da ek saç kullanır. Kısa saçlar için de geniş bir model yelpazesi bulunur.

Gelin Saçı Modelleri Kısa
Gelin Saçı Modelleri Kısa

Kısa Saçlı Gelinler İçin En Güzel Modeller

Sade ancak şık görünmek isteyen kısa saçlı gelinler için çeşitli saç modelleri bulunur.

Örneğin; saçları çene hizasında yani küt olan gelinler, özellikle gelinliği dikkat çekiciyse hafif dalgalarla sade bir görünüme kavuşabilir veya gelinliğinden bağımsız olarak, zarif buklelerle romantik bir görüntü elde edebilirler.

Saçları oldukça kısa bir modele sahip olanlara bu model, yüz hatlarını biraz sertleştirerek, olgun ancak enerjik bir görünüme sahip olmalarını sağlar. Şekil verme konusunda pek seçenek olmamasıyla birlikte, saçlarını doğal haliyle kullanabilir ve aksesuarla hareketlendirebilirler.

Saçları omuz hizasına yakın olan gelinler için, seçenekler daha fazladır. Dalgalar ve buklelerle şekil vererek açık bırakabilir veya topuz modellerini tercih edebilirler.

Gelin Saçı Modelleri Kısa
Gelin Saçı Modelleri Kısa

Kısa Saçlarınızı Zarif Aksesuarlarla Taçlandırın

Kısa saçlarıyla fazla sade bir görüntü elde ettiğini düşünen gelinler, uygun saç aksesuarları ile görünüşlerini hareketlendirebilirler.

Mevsimine uygun çiçekler, göz alıcı taşlarla kaplı şık taçlar, güzel dokunuşlarla hareketlendirilmiş saç bantları, gizemiyle tüllü kafes duvaklar ve hatta zarif şapkalar sade görünümlerine şık bir dokunuş isteyen gelinler için birer kurtarıcıdır.

Kısa gelin saçı ile ilgili önerilerinizi yorumlarda belirtebilir, gelin saçı modeli arayan gelinlere yardımcı olabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here