İnsanlar saçlarından sıkıldıklarında ya saçlarının rengini ya da şeklini değiştirirler. Kıvırcık saçlı insanların yaptığı, istediği şey ise saçlarının düz olması. Bu yüzden saçlarının düz olabilmesi için türlü yöntemler uygularlar.

Ne yazık ki saçlarını düzleştirmek için kullandıkları yöntemler kalıcı yöntemler değildir. Vücudun diğer özellikleri gibi saçlar da genetik bir karakter olduğundan kalıcı saç düzleştirmek fazlasıyla sıkıntılı ve zor bir süreçtir.

Tabiki kıvırcık saçı düzleştirmek imkansız değil fakat söz konusu genetik bir yapı olunca bunun kolay olmayacağını bilmeniz gerekli diye düşünüyorum.

Kıvırcık Saçları Düzleştirme
Kıvırcık Saçları Düzleştirme

Saçları kıvırcık olan insanlar genellikle saçlarını sürekli düz görmek isterler. Bu yüzden de her gün ortalama yarım saatini bu iş için feda ederler. Kalıcı saç düzleştirme tamamen kimyasal ürünlerle mümkün olabilen bir şeydir.

İlk iş olarak birincil losyon saça uygulanır. Bu losyon sayesinde bütün saçların kökleri açılır ve dalgalar tamamen dümdüz bir hal alır. Daha sonra ise açık kökler üzerine düzleştirme maşası ince gazete kalınlığında alarak her bir aldığımız yeri minimum on kere tek tek maşalayarak yaklaşık 3-3.5 saat süren bir işlem uygulanır.

Sonra saça krem sürülür bu krem saçın kapanması içindir. Bu sürülen krem ile saçınız ıslansada , saunaya da girseniz , denizede girseniz saçlarınızın hep düz kalır. Genetik özellikleriniz bu kremle değiştirilmiş olur. Bu işlemi uyguladıktan sonra tek sorun ise 4 ay sonra tekrar saçlarını düzleştirmek istiyorsa diplerden çıkan dalgalı bölgenin tekrar düzleştirilmesi gerekiyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here