Baktığınız zaman bazı kadınların sürekli kuaförden çıkmış gibi bir saç stiline sahip olduklarını görebilirsiniz. Bu kişiler genellikle evde yapabilecekleri kolay saç modellerini yaparak dikkat çekici saçlara sahip olmayı başarıyor. Saç modelleri ve yapılışları evresinde siz de kolay modelleri tercih ederek saçlarınızın daha şekilli durmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınıza şekil vereceğiniz evrede saçlarınızın yumuşak olması ve birbirine dolanmış olmaması çok büyük önem arz etmektedir. Saçlarınız bu şekilde olduğu zaman daha rahat bir şekilde istediğiniz modelleri yapabilirsiniz.

 

Arkada Örgü Yapılışı

Farklı ve çok güzel duran bir saç modeli arıyorsanız bu evrede arkada örgü yapılışı sizlere yardımcı olmaktadır. Diğerlerine göre farklı olan bu model hem klasik hem de sportif tercihlerinizde kullanılabilmektedir. Bu modelde örgüyü başınızın ön kısmına değil de arka kısmına yaparsınız. Saç modelini yapma evresinde ilk olarak saçlarınızı iyi bir şekilde taramalısınız. Örgüyü arkadan yapacağınız için başınızı eğin ve saçlarınızı öne doğru getirerek arka kısmı da tarayın. Sonrasında ensenizin başlangıç noktasından saçınızı örmeye başlayın. Örgüye balık sırtı gibi kenarlardan alarak ilerlemelisiniz. Başınızın arkada kısmında örgüyü tamamladığınız zaman sucuna toka takmalısınız ve kalan saçlarınızla beraber toplamalısınız. Sonrasında topladığınız kısmı basit bir topuz yaparak güzel bir görünüm elde etme imkanına sahip olursunuz. Saç modelleri ve yapılışları noktasında sıklıkla tercih edebileceğiniz güzel bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Dağınık At Kuyruğu Yapılışı

Kadınlar arasında son yıllarda en fazla tercih edilen saç modellerinden birisinin dağınık at kuyruğu olduğunu görüyoruz. Bu saç modelinin yapılışı da oldukça basittir. Dağınık at kuyruğu yapmak isteyen kişiler ilk olarak saçlarını iyi bir şekilde taramalıdır. Sonrasında saçlarınızın yarısını üstten toplamanız gerekir. Diğer yarısını ise biraz daha alt bölümünden toplamanız gerekecektir. Eğer saçlarınızda perçemler bulunuyorsa önden bırakırsanız daha güzel görünecektir. Sonrasında ise saçlarınızın topladığınız kısımlarına saç maşası ile hafif dalga vermelisiniz. Tam kıvırcık yapmamaya özen gösterin. Saç modelleri ve yapılışları noktasında oldukça ön planda bir konuma sahip olan bu modeli yaparak sade ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here