Günümüz dünyasında yaşanan en büyük sorunlardan biri saç dökülmesi sorunudur. Erkeklerin yanı sıra bayanların da şikayetçi olduğu bu sorunun çözümü son derece önemlidir. Sadece görselliği değil psikolojiyi ve sosyal hayatı da doğrudan etkileyen bu konuda dikkatli olmak gerekmektedir. Bu nedenle kolay saç uzatma yöntemleri konusu son dönemlerde revaçtadır.

Yanlış Alışkanlıklarınızdan Kurtulun

Özellikle bayanlar saçları konusunda sıklıkla yanlış uygulamalar yapmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise sırf güzel görüntü için sürekli olarak fön makinesiyle fön çekmeleridir. Bunun yanı sıra düzleştirici kullanımı da saça zarar vermektedir. Saç tellerini yıpratan tüm uygulamalardan uzak durulmalıdır. Ayrıca saç kırıkları da zaman geçmeden kestirilmelidir. Bu şekilde alınacak basit önlemler sayesinde kolay saç uzatma yöntemleri için ilk aşamayı geçmiş olursunuz.

Kolay Yoldan Uzun Saçlara Sahip Olmak
Kolay Yoldan Uzun Saçlara Sahip Olmak

Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz de saçınız üzerinde doğrudan etki yapacaktır. Sağlıksız gıdaların tüketilmesi saçları olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle özellikle sebze, balık, meyve tüketimine dikkat edilmeli ve kahvaltılarda süt, yumurta tüketimi sağlanmalıdır. Ayrıca stresten uzak kalmak da oldukça önemlidir. Kolay saç uzatma yöntemleri arasında vitamin alımı da bulunmaktadır. Doktorunuza danışarak vitamin takviyesi almanız olumlu etki edecektir.

Kürleri Denemeye Başlayın

Kolay saç uzatma yöntemleri arasında kürler de yer almaktadır. Evde yapıp uygulayabileceğiniz bu kürler daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Öncelikle üç damla lavanta yağı, üç damla jojoba yağı, üç damla biberiye yağı, iki damla sedir ağacı yağı ve iki damla kekik yağını iyice karıştırın. Bu karışımı kısık ateşte ısıttıktan sonra saç derinize iyice masaj yaparak yayın. Sonrasında saçınızı yıkayarak durulayın.

Saç Uzatma Kürleri
Saç Uzatma Kürleri

Saç konusunda etkili maddeler arasında özellikle yumurta akı da yer almaktadır. Kolay saç uzatma yöntemleri arasında bulunan yumurta akını saçınıza iyice yedirdikten sonra streç filmle sarın ve 2 saat kadar bekleyin. Sonrasında saçınızı açın ve yıkayın. Etkiyi hemen hissedeceksiniz. Kolay saç uzatma yöntemleri arasında fazla su tüketmeniz, saçlarınızı düzenli bir şekilde taramanız, saçınıza en uygun şampuan ve saç kremini kullanmanız, bu konuda gerekirse profesyonel destek almanız da yer almaktadır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here