Kuru ve yıpranmış saçlar günümüzde birçok bayanın kâbusu haline gelmiştir. Her gün kullanılan saç şekillendiricileri, hava şartları, saç boyaları ve daha pek çok nedenden dolayı saçlarınız eski ışıltısını kaybedebilir.

Kuru Saçlara Çözüm
Kuru Saçlara Çözüm

 

Saç bakımı profesyonel yardımlar aracılığı ile yapılabileceği gibi evde saç bakımı maskesi tarifi ile kolayca uygulanabilir hale dönüşmüştür. Tamamen doğal saç bakım maskesi tarifi ile saçlarınızı eski gücüne kavuşturmanız artık mümkün.

Saç bakımı kuru ve sağlıksız saçlarınızı daha yumuşak, daha parlak ve kırıklardan arınmış bir hale döndürebilir.  Düzenli olarak uygulamanız gereken zeytinyağı ile kolaylıkla saç bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Uygulayacağınız bu saç bakımı maskesi tarifi ile 1-2 hafta içerisinde istediğiniz saçlara kavuşabilirsiniz. Kısık ateşte ılık duruma getirdiğiniz zeytinyağını saç diplerinizden uçlarına doğru hafifçe masaj yaparak yedirdikten sonra yarım saat bekleyip şampuan yardımıyla durulayarak temizleyebilirsiniz.

Kuru Saçlar İçin Bakım
Kuru Saçlar İçin Bakım

 

Kolaylıkla evde uygulayabileceğiniz bir diğer saç bakım maskesi ise yumurta akı maskesidir.  Saçlarınızın uzunluğuna göre 1-2 yumurta kırarak ve içerisine 1 kaşık civarı yağsız yoğurt ekleyerek yine saç diplerinden uçlarına doğru elde ettiğiniz karışımı sürüp yarım saat civarı bekletme sürenizden sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Saç bakımı bu tarz pratik saç bakımı maskesi tarifi ile günlük yaşantınızda ışıltınızı kaybetmemeniz için çok işinize yarar hale gelecektir. Kuru saçlara evde veda etme vakti gelmiştir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here