Saç bakım maskesi tarifi içerisinde mayonezle yapılacak bir maske tarifi verebiliriz. Saç bakımı için önemli bir saç bakım maskesi olan mayonezli saç bakım ürünü saçlarınıza iyi gelecektir. Mayonezle yapılan bu maske kuru ve yıpranan saçların daha canlı ve nemli olmasını sağlayacaktır. Mayonezin içerisinde yer alan sirke ve yumurta da bu bakımın temel parçalarıdır.

mayonez-sac-bakim-maskesi

KURU SAÇLAR İÇİN İDEAL

Mayonezli saç bakım maskesi tarifi için gerekli malzemeler ise şunlardır, 3-4 kaşık mayonez, 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 adet yumurta. Buradaki malzemeleri saçlarınızın uzunluğuna göre ayarlamalısınız. Zeytinyağına ikame olarak badem yağı veya Hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz. Oda sıcaklığındaki mayonez ve yumurtayı karıştırın ve karıştırırken de zeytinyağını ilave edin. Eğer kuru bir saç yapınız varsa zeytinyağının miktarını artırabilirsiniz. Karışım hazır olunca saçlarınızı ıslatın ve biraz havluyla kurulayın. Ardından saç köklerine, eksik yer kalmayacak şekilde karışımı sürün ve 10 dakikalık bir masaj yapın. Ardından saçlarınızı toplayıp duş bonesi ile başınızı kapatın. Yaklaşık 1 saat kafanızda karışımın durmasını sağlayın. Bu saç bakım maskesi uygulamasını ayda bir, eğer saçlarınız çok kuruysa haftada bir uygulayın. Saç bakımı için 3-4 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

mayonez-sac-bakim-maskesi-tarifi

TARİFİ KOLAY

Saç bakımı için farklı doğal yöntemler ve saç bakım maskesi tarifi mevcuttur. Ancak sizler isterseniz piyasada bulunan, özel kozmetik markalarına ait saç bakım maskesi ürünlerini de deneyebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here