Dış görüntüyü doğrudan etkileyen saçlarda moda her geçen dönem değişmektedir. Son birkaç yıldır ombre saçlar ön plandadır. Ombre saç boyası özellikle ünlü isimlerin tercih etmesinin ardından gittikçe yaygınlaşmış ve birçok kişi tarafından tercih edilmiştir. Bu saç boyasının uzmanlar tarafından yapılması son derece önemlidir ancak kendiniz de bunu yapabilirsiniz.

Ombre Saç Boyası Nedir?

Saç boyatmak isteyen kişilerin tercihinin ombre olması sık karşılaşılan bir durumdur. Ombre saç boyası nedir sorusunun cevabı, üst kısımların koyu, uçlara doğru kontrast olacak kadar açık saç rengine verilen isimdir. Bu boyayı yapmadan önce bir süre şapka kullanarak saç uçlarınızın açıkta kalmasını sağlayabilir ve boyanın daha iyi tutmasını sağlayabilirsiniz.

Ombre Saç Boyası
Ombre Saç Boyası

Saçınızı daha önce evde boyadıysanız ombre saç boyası uygulamasını da başarılı bir şekilde tatbik edebilirsiniz. Ancak daha önce evinde hiç saç boyamamış olan kişilerin bu uygulamayı yapması zordur. Geçici boya ile saçlarını boyamaları ve bu şekilde evde saç boyamaya alıştıktan sonra ombre yapmaları da birçok uzman tarafından önerilmektedir.

Evde Ombre Nasıl Yapılır?
Evde Ombre Nasıl Yapılır?

Ombre Saç Boyası Nasıl Uygulanır?

Ombre saç boyası uygulamasının ilk aşaması saçlara düz fön çekilerek son durumlarının net bir şekilde görülmesidir. Bunun ardından saçlarınızın uç kısmına yetecek kadar ürünü hazır bulundurmanız gerekmektedir. Ombre ürünlerini satan önemli markaların ürünlerini alabilir ve bu karışımı kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Eski bir gömlek giyerek ve eski havluları kullanarak işleme başlayabilirsiniz.

Evde ombre saç boyası uygularken hazırladığınız karışımı saç diplerinden başlarayarak yaklaşık 20 cm kadar kendi doğal renginde bırakılaral saç uçlarınıza hazırlanan karışımları ürün içinde bulunan fırçayla sürmelisiniz. Saç uçlarınızın ne kadar açılmasını istediğinize göre boyayı bekletmelisiniz. Yan, 25 dakika ile 45 dakika arasında süre bekletebilirsiniz. Sonrasında rengin açıldığını görmeniz durumunda hafif bir şekilde yıkamanız gerekmektedir.

Ombre Saç Boyası Nasıl Uygulanır?
Ombre Saç Boyası Nasıl Uygulanır?

Kendi imkanlarınızla bu şekilde ombre saç boyası uygulayabilirsiniz ancak garantili çözüm almak ve en iyi renk uyumunu elde etmek için kuaförlere başvurmanız daha doğrudur. Bu saç şekli sayesinde hem modern bir görüntü elde edebilir hem de tarzınıza farklılık katabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here