Siz de zamanla saç boyasının yıpratıcı etkilerinden sıkıldıysanız, saç renginizi doğal yöntemlerle açmak için papatya suyundan faydalanabilirsiniz.

Saç uçlarınızı açarak hareket katmak ya da saç renginizi birkaç ton açmak için papatya suyu başvurabileceğiniz en doğal ve sağlıklı yöntemlerden biridir.

Kullanılan diğer yöntemlerden biri olan oksijenli suya göre daha doğal bir yöntemdir; saçları kurutmaz, saçı besleyerek kırılmasını engeller.

Papatya Suyu Nasıl Yapılır?

Papatya suyu yapabilmek için önce kurutulmuş papatya gereklidir. Aktardan ya da eczaneden kurutulmuş papatya alabilir, kendiniz toplayarak evinizde kurutabilir ya da birkaç tane sallama poşet papatya çayından yararlanabilirsiniz.

Papatya Suyu
Papatya Suyu

#İlk etapta temin ettiğiniz kurumuş papatyalardan yaklaşık bir avuç miktarı alarak en az 250 gram kaynar suyun içerisine atın.

#Daha sonra demlenmeye bırakın. Kaynayan su rengini salacaktır.

#Soğuyan papatya suyunu isteğinize göre saçlarınızın tamamına ya da saç uçlarınıza sürün ve güneşe çıkın.

Bu uygulamayı istediğiniz renk tonunu elde edene kadar tekrarlayabilirsiniz.

Papatya Suyu nasıl Yapılır
Papatya Suyu nasıl Yapılır

Papatya Suyu Saç Rengini Ne Kadar Açar?

Papatya suyunu saçınıza ilk defa sürdüğünüzde saçınız yarım ya da 1 ton kadar açılacaktır.

Gözle baktığınızda bu değişimi fark etmeyebilirsiniz. Ancak bu işlemi 5 ya da 6 kez tekrarladığınızda saç renginizde gözle görülür bir değişim elde etmeniz mümkündür.

Papatya Suyu Saç Rengini Ne Kadar Açar
Papatya Suyu Saç Rengini Ne Kadar Açar

Papatya Suyunun Faydaları

Papatya suyu saçları besleyerek saçların daha parlak görünmesini sağlar. Saç köklerini güçlendirir. Papatya suyunu içerek kullanıldığında sinirleri yatıştırdığı gibi, saçta kullanıldığında da stresi azaltıcı etkisi vardır.

Ağır gribal durumlarda papatya suyu ya da papatya çayı içilebilir. Papatya çayı ateş düşürücüdür ve terletici özelliği vardır. Papatya suyu düzenli kullanımda cildi besler ve onarır. Bağırsak ve sindirim sorunu yaşayanlar için papatya çayı tüketimi önerilir.


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here