Parlak saçlara sahip olmak ve aynı zamanda saç dökülmesini engellemek için nelere başvurmuyoruz ki? Saç bakım setleri, bitkisel ürünler, saç maskeleri, kuaförler, yetmedi güzellik salonları…

Peki, tüm bu işlemleri denerken saçımızın yıpranma oranını göz önünde bulunduruyor muyuz? Cevabımız hayır ise her seferinde başka şeyler denemeye bir son vermeli ve birkaç ufak tavsiyeyle saçlarınızı rahata kavuşturmalısınız.

parlak-saclar-bakimi

Seçimlerinizi Dikkatli Yapın: Şampuan ve saç kremi seçerken rastgele bir ürünü satın almak yerine saçınızın tipine uygun ürünleri tercih edin.

Sıcak Suya Veda Edin: Saçlarınızı yıkarken sıcak su kullanın fakat durularken ılık veya soğuk suyu tercih edin. Saçlarınızı sıcak suyla durulamanız saç foliküllerini kapatacağı için canlılığı da söndürmektedir.

Eski Taraklarınızı Çöpe Atın: Kullandığınız eski tarakların hepsini çöpe atın ve yerlerine domuz kılından yapılmış bir fırça ya da geniş dişli bir tarak yerleştirin çünkü sert kıllı veya plastik yapılı taraklar saç uçlarınızın kırılmasına ve canlı görünümünü yitirmesine neden olmaktadır.

parlak-saclar

Doğadan Yararlanın: Sarı saçlara sahipseniz birkaç yemek kaşığı miktarında limon suyunu, kızıl saçlara ya da kahverengi saçlara sahipseniz de birkaç yemek kaşığı miktarında elma sirkesini saçlarınıza sürerek saç bakımı yapın ve durulayın.

Kaş Yaparken Göz Çıkarmayın: Saçlarınızı temizleyeyim derken yıpratmayın. Saçlarınızı her gün yıkamanız saçlarınızın bir süre sonra kuru bir görünüme sahip olmasına neden olacaktır bu nedenle yıkama sıklığınızı iki gün veya üç gün aralıklar şeklinde belirleyin.

Bu saç bakım yöntemlerini uyguladıktan sonra saçlarınızdaki değişikliğe şahit olacak ve güzellik salonlarına yaptığınız zaman yatırımını, kahvenizi yudumlarken saçlarınızı okşamaya yapacaksınız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here