Her dönem en popüler olan saç modelleri arasında kısa saçlar yer almaktadır. Özellikle özgüvene sahip olan kadınların kısa saç modellerini çok fazla tercih ettiklerini ve kullandıklarını görebiliyoruz. Kadın kısa saç modelleri arasından seçim yapacağınız evrede hem son moda olan saç modellerine bakmanız gerekir hem de saçınızın yapısını iyi bilmelisiniz. Çünkü saçınızın yapısına göre bazı durumlarda kısa saç modelleri çok kullanışsız olabilir. Yüz şeklinizde model seçme evresinde sizlere yardımcı olacaktır. Kendiniz adına uygun olan modeli seçerken kuaförünüze danışabileceğiniz gibi daha önceden bu şekilde kestirmiş olan kişilerin fotoğraflarını da inceleyebilirsiniz.

Şekillendirilmesi Gerekmeyen Kısa Saç Modelleri

Normalde kısa saçlara sahip olan kadınlar saçlarını şekillendirmek için çok fazla uğraşmaktadır. Fakat kadın kısa saç modelleri arasında bazı modellerin şekillendirilmeye ihtiyacı yoktur. Bu modeller şu şekildedir:

-Katlı bob kesim: Bu saç kesimi ne kadar dağınık durursa o kadar havalı durmaktadır. Çok uzun süredir trendler arasında yer alıyor ve size ayrı bir tarz oluşturuyor.

-Küt kısa saç modeli: Özellikle sokak stilinin vazgeçilmezi konumunda olan bu saç modeli çok havalı durmaktadır. Çene hizanızda yer alan bu saç modelini fönle, düzleştiriciyle veya maşayla uğraşmadan şekillendirebilirsiniz.

Önleri hareketli kısa saç: Önlerinde kat bulunan ve çene hizasındaki bu saç modeli favori tercihler arasında yer almaktadır. Hareketli bir görünüme sahip olduğu için şekillendirmekle uğraşmazsınız.

Kısa Saç Modelleri

En Yeni Kısa Saç Modelleri

Kadın kısa saç modelleri her geçen gün daha popüler hale geldiği için çok fazla tercih edilmeye de başladı. Bu noktada birçok yeni modelin çıktığını görüyoruz. Bu modeller ise şu şekildedir:

Pixie kesim: Bu saç kesiminde saçın yanları makine ile daha kısa bir hale getirilir. Erkek saç kesimine yakın bir görünümü olduğunu söyleyebiliriz. Üst kısımlar ise yoğun ve uzun bırakılır. Bu şekilde kadınsı bir görünüm oluşturulur.

-Lob kesim: Bu saç modeli aslında uzun yıllardır var. Fakat son zamanlarda çok popülerdir. Saç kesiminin biraz uzun hali ise long bob olarak geçer ve güzel bir görünüm oluşturur.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here