Saç modellerinin her geçen gün daha farklılık gösterdiğini ve bu noktada modanın değiştiğini görebiliyoruz. Her kadın saçları noktasında hassas olduğu için modern saç modelleri arasından seçimini yapmak ister. Bu yıl da saçlarda farklı modellerin karşımıza çıktığını ve birçoğunun etkileyici olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda saç modellerinde de kıyafetlerde olduğu gibi bir eskiye dönüş dikkat çekmektedir.

 

Modern ve Şık Duran Saç Modelleri

Saçlarınızı yaptıracağınız evrede modern saç modelleri ile yaptırmanız sizlere daha farklı bir hava katacaktır. Modern saçlara sahip olabilmek için tercih edebileceğiniz modeller şu şekildedir:

Saç klipsi kullanımı: Saç klipsleri eskiden çok popülerdir. Şimdi de tekrar karşımıza çıktı ve yine kalıcı olma noktasında hayatımıza girdiği görülüyor. Özellikle saçların ön bölümünü toplama sırasında çok fazla kullanılıyor.

-80’ler topuzu: Bu topuz özellikle Jennifer Lopez’in denemesinden sonra popüler olmaya başladı. Onun ardından ise Rita Ora ve Ashley Graham denemiştir. Saç modeli yüksek topuzun yeni nesil hali şeklindedir. Bukleler ise nostalji ve hacim vermektedir.

-Romantik Atkuyruğu: Atkuyruğu gece kombinlerinde sıklıkla tercih edildiği gibi sokak stilinin de bir parçası konumundadır. Son zamanlarda doku ve romantizm kazanması ise onu daha fazla ön plana çıkarıyor.

-Scrunchie: 90’larda çok sık kullanılan simit tokaların tekrar hayatımıza girdiğini görüyoruz. Bu tokaların hayatımızdan kolay bir şekilde çıkacağı düşünülmüyor. Saçlarınızı tepeden toplama noktasında da sizlere yardımcı olacaktır.

Popüler Saç Modelleri

Modern Saç Kesimleri

Modern saç modelleri kadar dikkat çeken noktalardan birisi de; modern saç kesimleridir. Günümüzde en fazla tercih edilen modern saç kesim modelleri şu şekildedir:

-Retro katlar: Bu saç kesim modelinde omuza kadar uzayan lob kesime sahip saçlar katlar kullanılarak hareket kazandırılmaktadır. Nostaljik bir görünüm oluşmasına sebep olduğunu söyleyebiliriz.

-XXXS Perçemler: Bakışlarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız mutlaka perçem kullanmanız gerekir. Perçemler modern haliyle ise birkaç santim kısalmış şekilde karşımıza çıkmaktadır. Mikro kakülleri denemeye korkan kişiler bu kesimi tercih edebilir.

Yeni Nesil Bob: Modern haliyle bob kesim düz formunda kurtulmuş daha dağınık bir görünüm almıştır. Yeni nesil modelde yer alan perçem ise ayrı bir hava katıyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here