Sürekli yenilenen farklı model ve türlerdeki röfleli saç modellerinden vazgeçemiyorsak mutlaka, evde saç bakımımızı yapabilmeliyiz. Bunun için yanlış bilinen ve en önemli konulardan biri şampuan seçimi. Şampuanı röfleli saçlar için değil, saç derinize göre seçmelisiniz. Röfleli saçlar için aldığınız şampuan örneğin; saçınızın yağlı bir yapısı varsa saçınızı daha fazla yağlandıracaktır.

rofleli-saclara-maske-tarifi

Saç kremini ise diplere sürmeyeceğimizden dolayı röfleli saçlar için olan bir saç kremini tercih etmeliyiz. Düzenli olarak yapacağımız doğal maskelerle de saçımızı desteklemeliyiz. Saçı yıkadıktan sonra, havlu ile hafif kurulayıp, maskeyi saç boylarına ve uçlarına uygulamalıyız. Maske yaptıktan sonra saçınızı kaliteli, saçı kırmayacak bir tarakla fırçalayıp daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Röfleli saçlar için birçok saç bakımı maskesi tarifi bulabiliriz fakat en iyi sonuçları alabileceğiniz maskeler; doğal yağ bakımı maskeleri ve muz maskesidir.

Röfleli saçlar için muz maskesi

Malzemeler:

1 muz

1 avokado

Birkaç yemek kaşığı hindistancevizi sütü

Kullanımı:

Tüm malzemeleri ezerek karıştırın. Bu saç bakım maskesi saçınızda 10-15 dk. kalmalıdır. Bu nemlendirici maskeyi haftada bir defa yapmanız yeterli olacaktır.

Röfleli saçlar için doğal yağlar ile saç bakım maskesi

Malzemeler:

Zeytinyağı

Hindistan cevizi yağı

Ozon yağı

Jojoba yağı

Badem yağı

sac-bakimi-maskeleri

Kullanımı:

Tüm malzemeleri karıştırın. Tüm malzemeleri eşit miktarda ekleyeceksiniz ve ölçülerini de saç boyunuza göre belirleyin. Saç bakımı maskesini saçınızda en az 30 dk. bekletin. Bekleme süresi ne kadar uzun olursa daha iyi sonuç alacaksınız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here