Rüzgarlı havalarda saçları korumak için yapılacak en güzel şey bir şal kullanarak başınızı sarmaktır. Saçlarınızı korumak isteme sebebiniz banyodan yeni çıkmanız ve hastalanmak istememeniz ya da saçlarınıza yeni şekil vermiş olmanız ve bozulmalarını istemiyor oluşunuz olabilir. Her iki durum için de, bir şalla saçlarınızı sarmak ve rüzgarın değmesini önlemek kullanışlı olacaktır.

Saçları Korumak
Saçları Korumak

Eğer kuaförden çıktıysanız, saçınızı şalla kapatmadan önce briyantin ya da saç spreyi ile şeklinin iyice oturmasını sağlamanız iyi olacaktır. Bu sayede rüzgarlı havada saçınızın elektriklenip havalanması da önlenmiş olur. Öte yandan daha doğal ve kimyasal madde içermeyen şeyler kullanmak isteyenler için limonlu su da aynı işlevi görecektir. Çok miktarda su içine birazcık limon suyu katarak limonun kokusunu da bastırmış olursunuz. Bunu damlatma usulü ile saçınıza sürerseniz saçınızın rüzgarda dağılma ihtimali azalmış olur.

Saçları Korumanın Yolları
Saçları Korumanın Yolları

Kısa saçlı olanlar için şal yerine bere ya da atkı kullanmak da fayda sağlar. Kısa saçlılarda, özellikle saçın ön kısmını rüzgardan korumak gerekir çünkü saçın ön kısmı bu modellerde bozulmaya çok müsait olur. Bu amaçla başı ne çok sıkan ne de çok gevşek bırakan bir bere kullanmak faydalı olacaktır. Mümkün olduğu kadar vücudunuzun ön kısmı değil de sırt kısmı rüzgara dönük olarak yürümek de faydalı olacaktır. Unutmayın ki saçınızı rüzgardan korumanın en iyi yolu rüzgarlı havalarda olabildiğince dışarı çıkmamak, çıkmanız gerektiği zaman ise saçınızı bir şekilde örtmeyi ve rüzgara az maruz kalmasını sağlamayı başarmaktır.


6 YORUMLAR

 1. saç portalı bu güzel makale için çok teşekkür ederim. saçlarımı artık rüzgarda daha güzel koruyabiliyorum. Hemde aynı zamanda paylaşmış olduğunuz saç bakım makaleleri ve saç maskelerinizi uyguluyorum. çok teşekkürler.

  • Merhaba Yeliz Hanım. Değerli yorumunuz için teşekkürler.

   Saç bakımınıza önem veren bir bayan olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Bu sebeple makaleleri takip etmeyi unutmayınız 🙂

 2. merhaba sacportali.com rüzgarlı havalarda saçlarımın bozulması benimde en büyük problemlerimden birisiydi. paylaştığınız bu güzel makalede rüzgarlı havalarda saçlarımı koruyabiliyorum gerçekten işime yaradı. sitenizi de sürekli takip ediyorum, saç bakımı konusunda paylaştıklarınız için çok teşekkürler 😀 😀 😀

  • Merhaba Leyla Hanım;

   Değerli yorumunuz için teşekkürler. Makalelerimizi okurken sağ tarafta bulunan abonelik formu sayesinde, yeni bir makale paylaştığımızda direkt olarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.

   Bunun için mail adresinizi abonelik formuna bırakınız 🙂

   Bakımlı saçlarınızla beraber iyi günler dileriz 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here