Saç bakımı erkeklerin yanında kadınların en çok ilgi gösterdikleri konulardan biridir. Erkekler de elbette ki saç bakımlarına dikkat etmekte, düzenli olarak kuaföre gitmeyi sevmektedirler. Ancak kadınlar kadar uzun ve şekillenmesi zor saçlara sahip olmadıkları için bu durum kadınlarda biraz daha zorlu hale gelmektedir. Sağlıklı saçlara sahip olmak her bireyin istediğiniz. Işıl ışıl parlayan, dökülmeyen ve hızla uzayan saçları kim istemez ki?

sac-bakim-tarifi

Saç bakımı konusunda uzmanların söylediği ve halk arasında da tercih edilen pek çok yöntem bulunmaktadır.  bu konu oldukça detaylı olmakla birlikte günlük yaşantımız içerisinde yaptığımız pek çok şey saç bakımımızı doğrudan etkilemektedir.

SAĞLIKLI BESLENME VE VİTAMİNLER

Saç bakımına doğrudan etki ettiği tam olarak bilinmese de yediğimiz besinler ise saçlarımızın sağlıklı olarak uzaması ya da beslenmesi doğru orantılıdır. Sağlıklı, sebze ağırlıklı ve proteinli yemekler tercih ettiğimiz sürece saçlarımızda bu ürünlerden beslenmektedir. Bunun dışında sebze ve meyvelerden geçen bazı vitaminler ve bunların dışında kullanılan vitamin hapları da saç bakımımızın en temel özelliklerinden biridir.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

 

SAÇ BAKIM YAĞLARI, KURUTMA YÖNTEMLERİ

Dışarıdan saçımıza uygulayabileceğimiz saç bakım yöntemleri ise çeşitli besleyici yağlar ve maskeler olarak tercih edilebilir. Bunların dışında saçın kendi halinde kurumasını sağlamak, duşta ve duştan sonra özellikle vitaminler içeren saç bakım yağları ve maskeleri kullanmakta, istediğimiz hacimli ve sağlıklı saçlara ulaşmamıza yardımcı olabilmektedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here