Kadınların rutin bakımlarından birisi saç boyamaktır. Genelde kuaförde yaptırılan bu işlemi bazen evlerinde uygulamak isteyebilirler. Evde saç boyamak ekonomik olmakla birlikte beraberinde leke sorununu getirebilir. Güçlü kimyasallar içeren boya maddesi ellere bulaştığında hoş olmayan bir görüntü teşkil etmektedir. Bu noktada saç boyası elden nasıl çıkar sorusu akıllara geliyor. Bunun için endişelenmenize gerek yok. Çeşitli boya çıkarıcı ürünler ile ellerinizdeki saç boyasından kolayca kurtulabilirsiniz.

Bakımlı kadınlar için saç boyatmak vazgeçilmez rutinlerden birisidir. Maddi sebeplerden veya zaman sıkışıklığından dolayı kuaföre gidemiyseniz evde kendiniz saçınızı boyayabilirsiniz. Ancak ellere saç boyası bulaşacağı için saç boyası elden nasıl çıkar sorusu karşınıza çıkacaktır.

elden-sac-boyasi-nasil-cikartilir
Elden Saç Boyası Nasıl Çıkar?

Öncelikle saç boyarken çok dikkatli olmalısınız. Üzerinize eski kıyafetler giymeli, elinize eldiven takmalı ve eski bir havluyu saçlarınız için kullanmalısınız. Ayrıca yüzünüze boyanın bulaşmaması için vazelin benzeri krem sürmelisiniz. Saç boyama sırasında kulaklarınıza veya yüzünüze gelen boyayı hemen silmelisiniz. Aksi takdirde lekeye neden olacaktır. Saç boyası elden nasıl çıkar diye düşünmeden önce tedbirini almanız önemlidir.

Evde Uygulanabilecek Leke Çıkarma Yöntemleri

Elinizdeki saç boyası lekesini çıkarmak için piyasada satılan çeşitli ürünleri kullanabilirsiniz. Bunun yanında evde anında müdahale edip lekeyi önlemeniz mümkündür. Saç boyası elden nasıl çıkar diyorsanız bir makyaj pamuğuna zeytinyağı koyup boyalı bölgeye sürebilirsiniz. Zeytinyağıyla masaj yaparak lekeyi çıkarabilirsiniz. Bu yöntem işe yaramazsa saç spreyinizi kullanabilirsiniz. Saç boyası elden nasıl çıkar sorusuna spreyinize bir miktar makyaj temizleyici döküp boyalı bölgeyi bu karışımla ovabilirsiniz. Hızlı bir şekilde müdahale ederseniz boya teninize tamamen nüfuz etmeden önleyebilirsiniz.

sac-boyasi-lekesi-nasil-gecer
Saç Boyası Lekesi Nasıl Geçer?

Evde uygulayabileceğiniz çok fazla saç boyası çıkarma yöntemi bulunuyor. Bunlardan birisi de bebek yağı ile makyaj temizleyicisini karıştırıp bez yardımıyla boyalı alana sürmek. Tüm bu yöntemler işe yaramdıysa son çare olarak asetonu deneyebilirsiniz. Cildiniz hassas değilse asetonla elinizdeki boyayı çıkarmaya çalışabilirsiniz. Bu işlemin ardından bol suyla bölgeyi yıkamalı ve nemlendirici sürmelisiniz. Sizler için sıraladığımız saç boyası elden nasıl çıkar konusundaki bilgileri değerlendirerek bu problemi çözebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here