Saçımızın rengiyle uyuşmayan kaşlarımızı ne ile boyamamız gerek, saç boyası ile kaş boyanır mı? Boyadığımız da ne gibi etkiler olur? Hangi renk ve saça göre kaç ton açık boyanması gerekir? Merak ettiğiniz bu soruları cevaplıyoruz.

Saç Rengi İle Uyumlu Kaşlar

Kaşı boyamak için birçok yöntem vardır. Makyaj malzemeleriyle de kaş boyanır. Kaşın rengi böylede kırılıyor tonu değiştiriliyor. Bunlar biraz daha hasar vermeyen yöntemlerdir.

Fakat saç boyasıyla da elbette ki kaş boyanır. Kaşlar her zaman saç boyasının iki ton koyusu olmalıdır. Saçınızı boyadığınız renkten iki ton düşük volümlü rengi seçerek kaşınızı boyayabilirsiniz.

Kuaförlerinde yaptığı işlem budur. Volümlerini düşürüp veya yükseltip kaşınız ile saçınız arasında oluşan ayrımı renk kirliliğini ortadan kaldırma işlemidir. Sarıya boyanan bir saç rengi için siyah kaşlar olması kötü bir görüntü yaratır. Bunun için saç boyasıyla kaş boyanabilir.

Kaş Boyama
Kaş Boyama

Saç Boyası Kaşı Döker Mi?

Kaşın yapısı ve durumuna göre şekillenir bu reaksiyon. Yüksek volüm yani yakıcı etki yaratacak bir saç boyasını kaşınıza sürdüğünüzde kaçınılmaz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Saç boyası her ne kadarda kaşa sürülüyor olsa bile güvenli yollar ve bilirkişilerle araştırılarak yapılması uygundur.

Saç Boyası ile Kaş Boyanır Mı?
Saç Boyası ile Kaş Boyanır Mı?

Saç Boyasıyla Kaş Nasıl Boyanır?

Saçınızı boyadığınız rengin iki ton koyusunu bir kaba az bir miktar boşalttıktan sonra içine açıcı etki yaratması adına oksijen koyulur. Fırça yardımıyla kaşa sürülür ve fırçayı hafif hareketlerle kaşın arasında oynatılır.

Aralarda ton farkları olmaması için yapılır bu fırça hareketi. Hafif yanma etkisi ortaya çıkabilir. Peçete yardımıyla bir kısma bakılır istenen ton elde edildikten sonra kuru peçeteyle silinir. Oldukça basit gibi görülen bu işlem yeterli bilgiyle yapmadığınızda kötü sonuçlar doğurabilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here