Kadınlar için saç boyamak olmazsa olmaz rutinlerden birisidir. Kadınlar için dış görünümü belirleyen en önemli unsur saçlarıdır. Ancak saç boyamanın bedeli bazen can sıkıcı olabiliyor. Çeşitli sebeplerden dolayı saçlarınızı evde boyadığınızda saç boyası lekesi nasıl çıkar sorusuyla baş etmeniz gerekiyor. Boya lekeleri gerek cildimize gerekse evimize bulaşarak bizi zor durumlara sokabiliyor. Saçlar boyanırken yapılacak en ufak hata pahalı halılarımızın, kıyafetlerimizin sonu olabilir.

Saçlarınızı boyadıktan sonra yaşayacağınız sevincinizin yarıda kalmaması için sizlere saç boyası lekesi nasıl çıkar konusunda bilgi vereceğiz.

Boya Lekesini Çıkarmak İçin Ne Yapılmalı ?

Saçlarınızı boyarken ne kadar tedbir alsanızda cildinize bulaşacaktır. Saç boyası lekesi nasıl çıkar merak ediyorsanız zeytinyağının mucizevi etkisini deneyebilirsiniz. Makyaj temizleme pamuğuna bir miktar zeytinyağı koyarak boya lekesi geçene kadar cildinize masaj yapın. Bunun için deneyebileceğiniz başka bir yöntem ise saç spreyidir. Lekeler cildinize nüfuz eder etmez saç spreyi ve makyaj temizleyicisini karıştırıp boyanın etkisini kırabilirsiniz. Bu karışım saç boyasının cildinize daha fazla yapışmasını engelleyecektir.

sac-boyasi-lekesi-cikarma-teknikleri
Saç Boyası Lekesi Çıkarma Teknikleri Nelerdir?

Saç boyası lekesi nasıl çıkar sorusunun bir diğer cevabı ise bebek yağı ve makyaj temizleyici kullanmaktır. Evde bulabileceğiniz bu malzemeleri karıştırıp temiz bir bez yardımıyla boya lekesi üzerine sürerek uygulayabilirsiniz. Temizleme işlemini yaparken dairesel hareketler kullanmanız ve merkez odaklı baskı uygulamanız gerekiyor. Aksi takdirde boya etrafa yayılacaktır. Cildinizde bulunan saç boyası lekesi nasıl çıkar konusunda yapılacak son çare ise aseton kullanmaktır. Kimyasal bir madde olduğu için cilde zarar verebilir. Bu nedenle hassas cilde sahip kişilerin kullanılması önerilmez. Cildiniz hassas değilse pamuğa biraz aseton sürerek lekeli bölgeyi yumşatabilirsiniz. Ardından durulayarak kremle nemlendirmelisiniz.

Kıyafetinize bulaşan saç boyası lekesi nasıl çıkar merak ediyorsanız bu sorunun cevabı beyaz sirkedir. Beyaz sirke ve çamaşır deterjanını karıştırıp boyalı bölgeye baskı uygulayarak çıkarabilirsiniz. Bu yöntem işe yaramazsa geniş bir kaba su koyup içerisinde beyaz sirke ve deterjan koyarak bu suda kıyafetinizi bekletebilirsiniz. Bir süre sonra lekeler büyük oranda çıkacaktır. Ardından çamaşır makinesinde yıkayarak tamamen kurtulabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here