Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte saç boyası nasıl akıtılır sorusuna en net şekilde bilgileri sizlere sunacağız. Bildiğimiz gibi ülkemiz genelinde bakımlı kadınların önemli bir kısmı saç boyası ile belirli aralıklar ile yenilik yapıyor. Kendini önemseyen kadınların en önemli değişim olanaklarından birisi olarak dikkat çeken seçenek saç boyasıdır.

Saç boyası akıtma, internet üzerinde de en çok araştırılan seçeneklerden birisi olarak dikkatleri üzerine çeker. Tabi ki internet üzerinde bu konu ile alakalı birçok farklı kaynak olduğu gibi ne derece doğru olduğunu bilmediğiniz için güvenemeyebilirsiniz. İşte bu noktada bizler sizlere en net şekilde fikirler sunacak ve bilgi sahibi olmanıza yardım edeceğiz.

Evde Saç Boyası Akıtma Yöntemleri

Önemli bir konudur. Bunu kuaförler çok kolay bir şekilde yılların deneyimine güvenerek uygulayabilmekteler. Ancak doğru şekilde eğer doğru adımlar atarsanız sizlerde evinizde sorunsuz bir şekilde uygulayabilirsiniz. Doğru uygulamalar sayesinde kuaföre olan ihtiyacınızı en aza indirebilirsiniz. Şimdi sizlere bu anlamda seçenekler sunacak ve fikir edineceğiz.

UYARI: Saç akıtma işleminde dikkate almanız gereken öncelikli madde uygulayacağınız rengin daha koyu olmasıdır. Bu şekilde ufak tefek kusurlar da sorunsuz şekilde kapanır. Ancak ikinci boyanız daha açık bir renk ise ikinci boyama ya da kuaför desteği şart hale gelebilir.

YÖNTEM 1

  • Öncelikle kaliteli markaların kepeğe karşı etkili saç şampuanlarından birisini tedarik edin.
  • Duşa girmeden önce zeytinyağı desteği ile de saçınıza iyice yedirin ve 30 dakika boyunca bu şampuan, zeytinyağı karışımını saçınızda bekletin.
  • Son olarak duşa girdikten sonra iyice durulayın. Boyanın sorunsuz bir şekilde aktığını görebileceksiniz.

YÖNTEM 2

Sıcak su, boyanın akmasına neden olan seçeneklerden birisidir. Tek bir seferda saçlarınızdaki boyayı akıtmak yerine zamana yayarak akıtmak isterseniz sürekli sıcak su uygulaması bu anlamda en önemli seçeneklerden birisi olarak da dikkat çekecektir diyebiliriz.

YÖNTEM 3

  • Saf limon suyu tedarik edebilir ya da evinizde limoları sıkarak suyunu elde edebilirsiniz.
  • Duşa girmeden yarım saat kadar önce tüm saçınızı limon suyu ile masaj yaparaktan yıkayınız.
  • Yarım saat sonrasında saçlarınızı iyice durulayın ve farkı sonuna kadar yaşayın.
  • Limon, içeriğinde yer alan asit ile en güçlü renk açıcı seçeneklerden de birisi olarak dikkat çeker.

Limon, bu yöntemler içerisinde en etkili sonuçları verir ve bu neden dolayısı ile kadınların da en çok uyguladıkları bilinen yöntemlerden birisi olarak dikkatleri çeker. Hal böyle olunca sizlerde sorunsuz bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Durulama aşamasına dikkat ediniz. Bu noktada özellikle saçlarınıza gelebilecek zararın önüne iyi durulama ile geçebilirsiniz.


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here