Saçların boyanması bayanların vazgeçemediği unsurlar arasında yer almaktadır. Anlık psikolojinin etkili olduğu bu konuda çeşitli renkler tercih edilmektedir. Hayatında değişiklik yapmak isteyenler genellikle buna saçlarını boyamakla başlamaktadır. Bunun için özellikle evinde saçlarını boyayan kişiler saç boyası lekesini çıkarma konusunda zaman zaman sorun yaşamaktadır. Bu noktada saç boyası nasıl çıkar sorusu gündeme gelmektedir.

Saç Boyası Ciltten Nasıl Çıkar?

Saç boyası uygulandığında ciltle teması bazen engellenememektedir. Saç boyası nasıl çıkar denildiğinde öncelikle ciltten nasıl çıkarılacağı konusu merak edilmektedir. Bunun için öncelikle cilde sürülen saç boyasına anında müdahale edilmesi son derece önemlidir. Bu sayede lekeden kurtulmak daha kolay olacaktır.

Saç Boyası Lekesi
Saç Boyası Lekesi

Saç boyası nasıl çıkar sorusunun cilt üzerindeki en iyi cevabı zeytinyağıdır. Cildinize saç boyasının bulaştığı kısma bir pamukla zeytinyağını dökerek saç boyasını temizleyebilirsiniz. Eğer cildinizdeki saç boyası kurursa saç spreyinizi alarak bir makyaj temizleyicisinin üzerine uygulayıp saç boyası lekesi olan alanlara iyice sürebilirsiniz.

Saç Boyası Ciltten Nasıl Çıkar?
Saç Boyası Ciltten Nasıl Çıkar?

Cildinize saç boyası bulaştığında bebek yağını da bir pamuğa sürerek cildinize uygulayabilirsiniz. Saç boyası nasıl çıkar sorusunun cevaplarından biri de eğer cildiniz hassas değilse aseton sürüp çıkarmanızdır. Ancak aseton sürdükten hemen sonra cildinizi yıkamanız gerekmektedir.

Saç Boyası Kıyafet ve Eşyalardan Nasıl Çıkar?

Saç boyasını evde uygulayan kişilerin en büyük şikayetlerinden biri eşyalara boyanın sıçramasıdır. Bu durumda özellikle saç boyası nasıl çıkar sorusunun cevabına dikkat edilmelidir. Saç boyası lekesi hangi tür giysinize değerse değsin beyaz sirke ve çamaşır deterjanı eklediğiniz ılık suya bastırmalısınız. Bir kova suya 2 çorba kaşığı çamaşır suyu ve 2 çorba kaşığı beyaz sirkeyi ekleyerek giysinizi 5 sat bu karışımda tutmanız gerekmektedir.

Saç Boyası Kıyafetlerden Nasıl Çıkar?
Saç Boyası Kıyafetlerden Nasıl Çıkar?

Evinde saç boyayan kişiler için bir diğer sorun da halılara bu boyanın sıçramasıdır. Bu durum da lekeyi vakit kaybetmeden temiz bir bezle silin. Bir bardak ılık suya yarım kaşığı sıvı el ve bulaşık deterjanını ekleyin. Bu karışımı temiz bir bezle lekeli alana uygulayın. Böylelikle saç boyası nasıl çıkar sorusuna bu şekilde yanıt bulmuş ve rahat bir nefes almış olursunuz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here