Gündelik yaşam arasında modanın etki alanlarından birisi de saçlarınızdır. Moda ile ilginiz olsun ya da olmasın siz de saç boyası kullananlardan olabilirsiniz.

Ama ideal saç boyası nedir, bu saç boyası saça nasıl uygulanmalıdır; bu konular hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız merak etmeyin. Size bu konular hakkında bilgilendirici bir yazı hazırladım.

Kalıcı Saç Boyası Kullananlar İçin

Eğer saçlarınızı boyamak için kullanacağınız saç boyası kalıcı bir işleve sahip ise; saç boyanız ve oksidasyon kremini etkili bir şekilde karıştırmanız gerekmektedir. Eğer saç boyası ile birlikte bu işlem için verilen bir karıştırma kabı varsa, o kabı kullanarak ideal çözümü elde edebilirsiniz.

Saç tüpünde bulunan saç boyası tamamen sıkılmalıdır. Boyanız ile oksidasyon kremini karıştırdıktan sonra saç boyanız kullanılmaya hazırdır. Saç boyasını, saç diplerinizden başlayarak saç uçlarınıza doğru uygulamalısınız. Saç boyasını tüm saç tellerinize eşit bir şekilde uygulayarak renk farklılıklarının oluşmasının önüne geçebilirsiniz. En az 30 dakika bekleterek kalıcı etkinin daha başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.

sac-boyasi-nasil-uygulanir-1
Saç Boyası Nasıl Uygulanır?

Saç Boyası Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aynaya baktığımızda kendimizi bakımlı görmek isteriz. Ve bu konuda kendimize yapabileceğimiz en güzel değişiklik saçımızın rengini değiştirmekle başlamak olacaktır. Saç rengimizi değiştirirken öncelikle kendimize uygun saç boyasını tercih etmemiz gerekecektir.

Saç boyaları saçımız genelde yıprattığından dolayı saçımızın rengini değiştirmeden önce saçlarımıza birkaç günlük saç bakımı yapmamız saçlarımız ritminin bozulmaması için tavsiyelerimiz arasındadır.

sac-boyasi-kullaniminda-dikkat-edilmesi-gerekenler
Saç Boyası Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aynı zamanda kendinize en uygun saç rengini seçmeniz gerekmektedir. Çünkü saç rengimiz tenimize ve yüzümüzün hatlarına, yüzümüze gelen ışıltılarının bizi ne kadar doğru ifade ettiğine dikkat etmemiz gerekecektir. Bizi doğru yansıtmayan saç rengi kullandığımızda tamamen kendimizin dışına çıkmış oluruz.

Saç Boyama Yöntemleri

Kendinize bir yöntem belirlemek yani; kalıcı boya mı yoksa geçici boya mı kullanmak istiyorsunuz ya da kaç hafta süreyle saçınızda kalsın istiyorsunuz? Saçlarınızın doğasını bozmadan kullandığınız yöntem ve boyaların markaları ile ilgili istikrarınızı bozmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Bazı markalara baktığınızda saçlarınıza boyandığı halde daha sağlıklı ve parlak saçlarınızın olması adına doğal bileşimlerden oluşan saç boyaları mevcuttur. Doğal saç boyalarını kullanmak saçlarınızın veriminin gitmemesi adına sizlere daha fazla fayda sağlayacaktır.

sac-boyama-yontemleri
Saç Boyama Yöntemleri

Saç boyalarını yaptıktan sonra saç bakım ürünleriyle birlikte saç bakım maskeleri kullanmak ya da saç bakım yağlarını kullanmak saçlarınıza daha parlak daha dolgun görünüm kazandıracaktır. Sizlerde saçınızı boyamaya başlarken bu tarz durumlara dikkat etmeniz hem saçlarınızın yıpranmasını engellemiş olup hem de sağlıklı bir görünüme sahip olacaksınız.


1 YORUM

  1. Geçen hafta aldığım saç boyasını bir türlü uygulayamamıştım internetten saç boyası nasıl uygulanır diye birçok konu araştırmama rağmen adam akıllı bir yöntem bulamadım. en son bu konu sayesinde işlemi hallettim teşekkür ediyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here