Tarz değişikliği için radikal karar veren ve saçlarını boyamak isteyenler birbirinden farklı markaların değişik serileri arasında tercih yapmaktadır. Saç boyası uygulaması oldukça önemli ve dikkat gerektiren bir konudur. Bu konuyla ilgili saç boyası neden akar sorusu birçok kez sorulmakta ve sürekli gündemde yer almaktadır.

Kalıcılık süresine Dikkat Edin

Saç boyalarını tercih ederken kalıcılık dönemlerinin farklı olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yani her boya belirli bir süre dayanmaktadır. Bu nedenle saç boyası neden akar diye sormadan önce tercih ettiğiniz ürünün dayanma süresine dikkat etmenizde büyük fayda vardır. Sonrasında eğer zamanından önce akmışsa bunun cevabını araştırmanızda fayda vardır.

Saç Boyası Kalıcılık Süresi
Saç Boyası Kalıcılık Süresi

Saç boyası neden akar sorusunun ilk cevabı saç telinizin yapısıdır. İnce telli saçların saç boyasını emme süresi oldukça kısadır ancak kalın telli saçlarda bu süre daha uzundur. Bunun yanı sıra saçlarınızın nemli olması boyanın tutmasını geciktirmektedir. Bu nedenle saçınız tam kuruyken boyama işlemini yapmanız boyanın daha kolay nüfuz etmesini sağlayacak ve daha kalıcı etki edecektir.

Saç Boyası Akması
Saç Boyası Akması

Saç Boyası Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç rengini değiştirmek isteyenler evlerinde boya yapmayı tercih edebilirler. Bu da beraberinde bazı yanlış uygulamakları getirebilir. Özellikle saç boyasının tutmasını beklemeden yıkanması ya da diplerinden itibaren uygulanmaması saç boyası neden akar sorusunun önemli cevapları arasında yer almaktadır. Bu nedenle dipten başlayarak saçları boyamaya ve yeterli sürede beklemeye dikkat edilmelidir.

sac-boyarken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Genellikle saç boyası neden akar sorusunu saç bakımını tam yapmayan kişiler sormaktadır. Bunun yanı sıra radikal renk değişikliği yapmayı düşünenler de yoğun bir şekilde boya kullanmakta ve bu durum da boyanın tutmasını engelleyebilmektedir. Özellikle renk karışımı uygulamaları da dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Saçların renk koruyucu şampuanla yıkanması da akmasını engelleyecek etkenler arasında yer aldığı unutulmamalıdır.

Saç Boyaması ve Bakımı
Saç Boyaması ve Bakımı

Siz de saç boyası neden akar diye sormamak için saç telinize en uygun ürünleri tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra saç bakımınıza özen göstermeli ve bu boyayı doğal yollarla yapmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde olumlu ve kalıcı sonuç elde edebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here