Saç boyası, gerek tarz değişikliği isteyenler gerekse saçlarındaki beyazları kapatmayı isteyenler için oldukça önemlidir. En fazla satışı gerçekleşen kozmetik ürünleri arasında yer alan saç boyalarının tercihi oldukça önemlidir. Bu konuyla ilgili saç boyası uygulaması nasıl yapılır sorusunun cevabı son derece önemlidir. Bu konu profesyonel destek almadan evde saç boyası uygulayanlar için daha da önemlidir.

Hazırlık Aşaması

Renk Tutturmanın Önemi: Saç boyası uygulaması nasıl yapılır konusunda en önemli aşama renk tutturma aşamasıdır. Karar verdiğiniz rengi tutturabilmek için bazı karışımlar yapmanız gerekebilir. Bu durumda biraz destek almanız gerekebilir. Ayrıca evde ilk kez saç boyayacaksanız saçınızın doğal rengine yakın tonları tercih etmenizde büyük fayda vardır. Sonraki uygulamalarda değişik renk tonlarını deneyebilirsiniz.

Saç Boyama
Saç Boyama

Saçınızın Durumunu Değerlendirin: Saçınızı boyamadan önce son durumunu değerlendirmenizde büyük fayda vardır. Saçlarınızın solgun olması ve kırıkların fazla olması boyanın tutmasını olumsuz etkileyebilir. Bu etkenlerin yanı sıra uygulamadan önce saçlarınızın tamamen kuru olmasına da dikkat etmenizde fayda vardır. Böylece saç boyası uygulaması nasıl yapılır sorusunda önemli bir aşamayı çözmüş olursunuz.

Uygulama Aşaması

Saç boyası uygulaması nasıl yapılır sorusunun cevabında en önemli aşama uygulama aşamasıdır. Bunun için eski bir gömlek giyinmeniz ve eski havlularınızı kullanmanız artı olacaktır. Bütün gereçlerin tam olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında kutudan çıkan kılavuzu eksiksiz bir şekilde okumalısınız. Boyayı katarken mümkün olduğu kadar cildinizle temas ettirmemeniz gereklidir.

Saç Boyası Uygulaması
Saç Boyası Uygulaması

Tüm hazırlıkları yaptıktan sonra saç boyası uygulaması nasıl yapılır sorusunun diğer aşamasında saçınıza temas etmeden cildinizin lekelenmemesi için vazelin sürmelisiniz. Saçları bölüp boyayı dağıtırken mutlaka geniş ağızlı tarak kullanmanız gerekmektedir. Eğer saç boyası cildinize temas ederse hızlı bir şekilde ıslak mendil ile silmeye özen gösterin. Sonrasında fırça yardımıyla diplerden başlayarak boyayı uygulayın.

Son olarak saç boyası uygulaması nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak bekleme süresini iyi ayarlamanız gerekmektedir. Boyayı yaptıktan sonra saçlarınızı yıkarken bir miktar boyanın akması normaldir. Boya koruyucu şampuan tercih etmeniz durumunda sonuç sizin için daha olumlu olacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here