Saç renginden sıkılıp değiştirmek isteyenlerin, saçını boyatıp sonrasında pişman olanların ve rengin hızlı bir biçimde akmasını isteyenler için tavsiye edebileceğimiz bir yöntemdir. Kullanacağımız yöntemle saç rengi hızlı bir şekilde akmakta ve saç renginiz açılmakta, eski haline dönmektedir.

Saç boyasını akıtmak için kullanılacak yöntemden bir tanesi kabartma tozu kullanılmasıdır. Saç boyasını akıtmak için kullanılacak olan kabartma tozu saçın uzunluğuna göre 1 ile 4 paket arası değişmektedir.

Saç Boyası Akıtma

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozunun Hazırlanışı

Saçınızın uzunluğuna göre kabartma tozlarını alıp kaba koyup saçlarınıza yetecek miktarda su ekleyip iyice karıştırınız.

Bu karışım saçlara masaj ile iyice yedirilmesi gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan 1 saat sonra saçın yıkanması gerekir.

Saç renginiz kolay ve hızlı bir şekilde rengi açılacaktır. İşlem bitip saçınızı yıkadıktan sonra saçlarınızın sertleşeceği için durulama esnasında krem kullanmanızı öneririz.

Saç Boyasını Akıtmanın Yolları
Saç Boyasını Akıtmanın Yolları

Saç Boyasını Akıtma İşlemi İçin Birkaç Örnek

  • İlk yıkama tamamen saç renginizin akması için yeterli olmayacağı için mümkün olduğunca sıcak su kullanmaya özen gösterin. Bu işlem saçınızı biraz kurutabileceği için saç kremi kullanmayı da ihmal etmeyin.
  • Boyayı yaptıktan sonra 3 gün içinde yapmanız gerekmektedir. Boya saçınıza tamamen işlememiş olacağı için daha kolay olacaktır.
  • Kimyasal ürünler kullanacaksanız şayet saç kremi kullanın. Saçınızın kırılgan ve kuru hale gelmesinden koruyacaktır.
  • Saç boyasını akıtmak için karbonat kullandıysanız başka bir uygulama yapmayın. Yeni işlem yapmadan önce en az 3 ile 4 gün beklemenizi uzmanlar tarafından öneriliyor.

Diğer Önerilebilecek Yöntemler

Saç boyasını akıtmak için kabartma tozu dışında çeşitli yöntemlerden birkaç tanesi limon, sıcak su, beyaz sabun, karbonat ve C vitamini kullanılarak da boya akıtma işlemi gerçekleştirilebilir.

Saçlarınıza uygulamış olduğunuz bu yöntemlerle boyayı hızlı, kolay ve sağlıklı bir şekilde akıtabilir dilediğiniz başka bir renk boyayı kullanabilir, uygulayabilir ve doğal saç renginizi geri getirmenizde yardımcı olacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here