Saç dökülmesi günümüzde birçok insanın sorunu haline gelmiştir. Günlük yaşantımızın stresi, saçların maruz kaldığı kirli hava,  genetik faktörler, saçlara uygulanan aşırı ısı, kimyasal ürünler saç neden dökülür sorunuzun başlıca sebepleridir. Günlük ya da haftalık uygulayabileceğiniz saç bakımı tarifleri ile bu sorununuza çözüm getirebilirsiniz.

kellik-sorunu

Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz doğal maskelerle hem saç bakımı yapıp hem de saç dökülmesi sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. İlk olarak bal maskesi oldukça yaygın bir bakım kürüdür. 1 su bardağı süzme bal, 1tatlı kaşığı toz karabiber, 1 kahve fincanı taze sıkılmış kuru soğan suyunu karıştırarak saç diplerinize uygulayıp 6 saat bekleyebilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak 10-15 adet karanfili kaynatarak hazırladığınız çayı saç derisine masaj ile yedirebilirsiniz.  Bu doğal çözümler saç neden dökülür probleminizi tamamen ortadan kaldırabilmektedir.

Saç bakımı oldukça zor bir zanaat olmasına karşın artık kolaylıkla doğal malzemelerle saç problemlerinizi ortadan kaldırmanız mümkün. Saç neden dökülür düşüncelerinizi bir kenara bırakarak saç dökülmesi sorununuzla evinizde savaşabilir ve yeniden sağlıklı gür saçlara kavuşabilirsiniz.

sac-dokulmesi-nasil-baslar

Tüm bu bakımların yanı sıra mevsimsel saç dökülmesi ile başa çıkabilmek için günlük saç bakımınıza önem vermeniz, zararlı ısılardan, kimyasal ürünlerden uzak durmanız  gerekmektedir. Tüm bunların yanında doğal kürler yardımıyla saç dökülmesi problemlerinden uzaklaşmanız artık günlük yaşantınızda çok kolay hale gelmiş bulunmaktadır.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here