Saç dökülmesi sorunu eğer sıklıkla yaşanıyorsa can sıkıcı olabiliyor. Saç dökülmesini durduracak ya da tamamen ortadan kaldıracak önlemler alınmadığı takdirde dönemsel olarak yaşanan saç dökülmeleri, yaşam boyu devam edebilmektedir. Saçlarınız da vücudunuz gibi mevsimsel değişikliklerden etkilenebilir. Klima ve havanın kuru olması saçınızı matlaştırabildiği gibi aynı zamanda yıpranmasına da sebep olabilmektedir.

sac-portali-sac-doekuelmesi-kabusunuz-olmasin-227293543

Saç bakımı konusunda piyasada çok sayıda kimyasal nitelikte olan bakım ürünleri bulunuyor. Saç neden dökülür sorusu için çok sayıda cevap bulabilirsiniz. Bu cevaplardan bazıları, alkol ve sigara kullanımı, düzenli bakım yapılmayan saçlar, genetik faktörler, psikolojik ve çevresel faktörler olarak karşınıza çıkabilir. Saç dökülmesi yaşıyorsanız ve bu durumun kâbusunuz olmasını istemiyorsanız yapabileceğiniz şeyler elbette var. Düzenli olarak saç bakımı ve saçın beslenmesi büyük önem taşıyor. Saç bakımı için kullanacağınız ürünleri seçerken saç derisini iyileştiren ve besleyen nitelikte ürünler kullanmanız gerekiyor. Saçınızın dış görünüme yapay bir parlaklık sağlayan ürünler saç dökülmesi problemini yüzeysel olarak geçiştirmenizi sağlar. Kalıcı çözüm için saç derisine nüfus eden kaliteli bakım ürünleri kullanmanız gerekir.

,

Saç bakımı için cildin ve saç derisinin nefes almasını sağlayan ürünler kullanabilirsiniz. Kinoa, lavanta, okaliptüs, arındırıcı özelliği olan bitkisel yağlar saç derisini besler ve saça bir hacim kazandırarak saçınızın parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bitkisel kür ampulleri, sağlıklı saç gelişimine büyük destek sağlarken, sitrik asit pullanmayı azaltabiliyor ve pH dengesini düzenlemenize yardımcı olabiliyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here