Saç dökülmesi herkesin belli dönemlerde yaşadığı sıkıntılı bir durumdur. Saç dökülmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Sebebin bilinmesi ile dökülmenin önüne geçilebilir. Bazı durumlarda ne yazık ki engellemek mümkün olmayabilir. Mevsim geçişlerinde yaşanan ve kullanılan ilaçlardan kaynaklanan dökülmeler bunlara örnektir.

kellik

Saç dökülmesi sorununa çözüm bulmak için önce sorunun neden kaynaklandığına odaklanmalısınız. Uzun süre aynı şampuanın kullanılması, sık aralıklarla saç boyamak, beslenmedeki eksiklikler gibi nedenler, saç dökülmelerine sebep olur. Bazı saç dökülmelerinin arkasında bir eksiklik ve hastalık öyküsü yatabilmektedir. Bunun için bir uzmana danışmanız ve gerekli tahlilleri yaptırmanız gerekmektedir.

Saç neden dökülür sorusuna verilen cevabın ardından tedaviye başlanır. Ardında ciddi bir problem olmayan dökülmeleri evinizde kendinizin hazırlayacağı bakım kürleri ile de önleyebilirsiniz. Doğal ürünler ve yağlar ile evde bulunan malzemelerinizi kullanarak, saç bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz.

woman distraught at hair loss

 

Saça gerekli bakımın yapılması ile dökülme problemi önlenebilir. Saç bakımı ve bakımın düzenli olarak yapılması dökülme sorununa çözüm olmakla birlikte saçların güçlenmesini sağlayacaktır. Saçın ihtiyacı olan bakımı vermeniz halinde saçlarınızı dökülmesi duracaktır. Uzun süre saç kestirmemekte dökülmelere sebep olabilmektedir. Yıllarca saçlarını kestirmeyen bireyler uç kısımlarından aldırmalıdır. Bu sayede saç yenilenir ve canlanır buna bağlı olarak da dökülme azalır. Kısacası önce dökülme sebebi bulunmalı ve bu doğrultuda tedavi ve bakım uygulanmalıdır. Saç dökülmesini göz ardı etmeyin ona gerekli bakımı verin.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here