Saç üzerinde kullanılan kimyasallar saç dökülmesini arttıran sebeplerin başında yer almaktadır. Saç dökülmesi problemiyle karşılaştığınızda kendinizi psikolojik olarak rahatsız hissedebilirsiniz. Saç dökülmesi problemine karşı alacağınız önlemler sayesinde sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Saçı Basleyen Yağlar
Saçı Basleyen Yağlar

 

Saç dökülmesini engellemenin en temel yolu saç bakımından geçmektedir. Saç bakımı, ciddi anlamda titiz ve düzenli olarak yapıldığında saç dökülme sorununun zamanla geçtiğine tanıklık edebilirsiniz. Saç dökülmesini geçiren bitkilerin başında hindistan cevizi sütü gelmektedir. Hindistan cevizi sütü içerisinde çok sayıda besleyici mineral ve vitaminleri barındırır. Rendelenen hindistan cevizi iyice ezildikten sonra çıkan süt görünümlü öz bir kâsenin içerisinde konulur. Elde ettiğiniz süt ile kafa derinize 4-5 dakika masaj yapmanız gerekir. Masaj sonrasında 30 dakika beklemeli ve daha sonra şampuan kullanmadan saçınızı durulamalısınız. Neem tedavisi, saç dökülmesini geçirebilmek için başvurulan popüler yöntemler arasındadır ve son derece faydalıdır. Güzellik ve sağlık alanında sıkça başvurulan bir tedavi yöntemidir. Bu bitki sayesine saç kökleri iyice beslenir ve dökülmesi engellenir. Neem bitkisinin büzücü özelliği sayesinde saçınız kepeklere ve bitlere karşı korunmuş olur.

Saç Dökülmesi Nasıl Geçer?
Saç Dökülmesi Nasıl Geçer?

 

Saç neden dökülür? Sorusuna verilebilecek cevaplar arasında maruz kalınan çevre kirliliği, genetik faktörler, gıda ve şampuan sektöründe yapılan hileler, psikolojik faktörler olarak sıralanabilir. Saç dökülmesi günlük olarak belirli bir miktarda sağlanıyorsa normal olarak kabul edilmektedir. Aşırı miktarda saç dökülmesi yaşıyorsanız eğer doğal bitkisel yöntemlerle bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here