Saç derinizde bulunan saç tellerinizin canlılığını yitirmesi, hacim kaybetmesi sonucunda kırılganlaşması ve incelmesi ile oluşan bir saç sorunu saç dökülmesi olarak adlandırılır.

Canlı ve gür saçlarınızın hacmini korumasına günde dökülen 100 saç teli sorun oluşturmaz. Ancak daha fazla saç telinizin dökülmeye başladı ise bir uzmandan kesinlikle yardım almalısınız.

Kadınlarda Saç Dökülmesi
Kadınlarda Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Vücudunuzdaki demir eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmesi sorununun giderilmesi için B12 ve folik asit gibi vitaminler kullanılması ile giderilebilir.

Saç dökülmesi sorunun bir diğer nedeni de saçkıran gibi saç derisi sorunlarıdır. Medikal yöntemler ile bu sorun çözülebilmektedir.

Saç dökülmesi sorunun bir diğer nedeni de kanser tedavisi sürecinde uygulanan yöntemlerdir. Bu süreçte saç dökülmesinin önüne geçilemez, ancak tedavi sonrası saçlar tekrar çıkabilmektedir.

Bilinçsiz bir şekilde kullanılan steroid kullanımı da saç dökülmesine neden olabilen faktörler arasında yer alır.

Saç ekimi sırasında uygulanan yöntemler, işlemin uygulandığı ortamın hijyenden uzak olması saç dökülmesine neden olabilir. Bu neden ile saç ekimi uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here