Saç dökülmesi kadınların ve erkeklerin aynı oranda rahatsızlık duydukları ve saçlarla ilgili yaşadıkları sıkıntıların başında gelmektedir. Bir erkeğin saçının dökülmesi kontrol altına gerekli zamanda alınmazsa eğer kelliğe sebep olabilmektedir. Bir kadının saç dökülmesi yaşaması ise zamanla saçlarının seyrelmesine, hacimsiz ve sönük gözükmesi hatta çok ileri gittiği durumlarda kadınlarda bile kellik görülmesine neden olmaktadır.

sac-dokulmesine-cozum

Bireyler saç bakım rutinlerine özen göstermediklerinde, saç tiplerine uygun olmayan saç ürünleri kullandıklarında ya da sıkıntı ve strese bağlı olarak saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kalabilmektedirler.  Bu durumda saç neden dökülür diyerek dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır. bireyler öncelikle kullandıkları saç bakım ürünlerini, şampuanlarını ya da saç kremlerini saç tiplerine uygun olarak seçmek durumundadırlar. Daha sonra özellikle kadınlar için saçlarını çok fazla ısıya maruz bırakmamalı, maşa ya da düzleştirici kullanımı en aza indirmeli ya da saçı besleyici aletler kullanmaya özen göstermelidirler.

sac-dokulme-formul

Bunların dışında ise kullanılması gereken bazı ürünler bulunmaktadır:

Saç dökülmesine iyi gelen özel olarak oluşturulmuş Bioxcin, Prozinc veOtacı gibi özellikle saç dökülmesi konusunda ürünler çıkaran firmalar bulunmaktadır. belirtilen markalardan ya da kendi istediğiniz doğrultusunda belirlediğiniz markalardan alacağınız şampuan, saç kremi ve maske gibi ürünlerle saç dökülmenizi en aza indirmeniz mümkündür. Bunların dışında saç dökülmesi için kullanılan serumlar da belirtilen konuda oldukça etkilidir. Tüm bunlara rağmen saç dökülmeniz bir azalma olmuyorsa strese bağlı olduğunu düşünerek, ruhsal rahatlık sağlamaya çalışmanızda doğru olacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here