Kadın veya erkek olsun çoğu insanın ortak problemlerinden birisi saç dökülmesidir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saçların havasız kalması, dengesiz ve sağlıksız beslenme, yeterli miktarda su tüketmeme, saçları çok sık boyama, tarama ve yıkama, genetik faktörler, çevresel faktörler, çok fazla jöle ve sprey kullanma, stres, vitamin eksikliği gibi nedenlere bağlı olarak saçlarda dökülme problemi görülür.

Saç Dökülmesi Neden Olur?
Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesini önlemek için son zamanlarda piyasaya birçok yeni ürün çıkmaktadır. Pahalı olması ve içerisinde bulunan kimyasal maddeler nedeniyle insanlar bu ürünleri alırken tereddüt etmektedirler.

Bu nedenle hem ucuz hem de sağlıklı olmasından dolayı doğal yağların kullanımı insanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Saç derisini ve saç köklerini besleyerek yeni saçların çıkmasına olanak sağlayan bu yağlar saç dökülmesi problemini de ortadan kaldırmaktadır.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?
Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Badem Yağı İle Saç Dökülmesinden Kurtulmak

Saç dökülmesine karşı en çok kullanılan yağlardan birisi badem yağıdır. Saç diplerine masaj yaparak uygulanan badem yağı, saç dökülmesini önlemesinin yanı sıra ince telli saçların daha gür ve dolgun gözükmesine de yardımcı olur.

Badem Yağı Saç Dökülmesini Önler Mi?
Badem Yağı Saç Dökülmesini Önler Mi?

Zeytinyağı İle Saç Dökülmesinden Kurtulmak

Saç dökülmesini engelleyen diğer bir mucizevi yağ ise zeytinyağıdır. Zengin E vitamini içeriği ile saç köklerinin beslenmesini ve güçlenmesini sağlayan zeytinyağı, bu sayede saçların dökülmesini de önlemektedir.

Zetinyağı Saç Dökülmesini Engeller mi?
Zetinyağı Saç Dökülmesini Engeller mi?

Bunların yanı sıra Hindistan cevizi yağı, neem ağacı yağı, Hint yağı, adaçayı yağı, limon yağı, kekik yağı, biberiye yağı, lavanta yağı gibi yağlar da saçların dökülmesini önleyen diğer doğal yağlardandır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here