Saç dökülmesi günümüzde sık karşılaşılan problemler arasında. Günde 100 teli aşan bir saç kaybı varsa hekime başvurulması gerekiyor. Peki, saç neden dökülür? Saç bakımı nasıl olmalıdır?

Uygun beslenememe, zihinsel gerginlik, ilaçların yan etkisi, kaygı, yaşlanma, hormonsal dengesizlik, genetik, aşırı sigara içme, tiroit gibi hastalıklar, B6 vitamini ve folk asit eksikliği gibi faktörler saç neden dökülür sorusunun yanıtı olabilir. Günlük olarak saç bakımımızı yaparak bu duruma engel olabiliriz. Saç dökülmesini önlemek için ve saçı gürleştirmek için evde uygulayabileceğimiz bitkisel yöntemler vardır.

sac-dokulmesi-sebepleri

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Evde Uygulanabilecek 5 Yöntem

1.Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi sütü saç dokularını beslemek için zengin kaynaklardan biridir.

2.Aleo Vera

Saf aleo jelini ya da aleo suyunu saç derinize uygulayabilirsiniz. Bu durum, kuru veya enfekte kafa derisi nedeniyle dökülen saçları tedavi edebilir. Kafa derinize masaj yaparak uygulayın birkaç saat bekletin ve ılık suyla yıkayın.

3.Yeşil Çay

2 poşet yeşil çayı demleyin. Soğuduktan sonra saçınıza sürüp bir saat bekletin. Ardından yıkanıp kurulanın

Saç Dökülmesinin Nedenleri
Saç Dökülmesinin Nedenleri

 

4.Kına

Kına Asya ülkelerinde saç dökümünü önlemek için yaygın olarak kullanılmaktadır.

5.Yumurta

Yumurta kükürt, demir, protein, fosfor, iyot ve çinko bakımından zengin bir kaynaktır. Yumurtayı zeytinyağı ile kombine ederek saçlarınıza sürebilirsiniz.

Saç dökülmesini engellemek imkânsız değil. Saçın neden döküldüğünün yanıtı bulduktan sonra doğru saç bakımıyla önüne geçilebilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here