Saç neden dökülür sorusuna şaşırtıcı bir neden bulmak gerekirse, çevresel faktörler dışında, kullanılan ilaçların yan etkilerinin ve beslenme sorunlarının da saç dökülmesi sorununu getirdiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle saç bakımı son derece önemli ve değerlidir.

neden-sac-dokulur

ERKEKLER DİKKAT

Saç dökülmesi özellikle erkeklerin sıklıkla karşılaştıkları sorunlar arasında yer almaktadır. Hemen hemen her iki erkekten birinde bulunan saç dökülme sorunu kadınlarda ise 4 kadından birinde görülmektedir. Bu nedenle erkeklerin bunu özgüven sorunu haline getirerek farklı psikolojik sorunlar yaşayabileceği gerçeği ortaya çıkıyor. Erkeklerin saç bakımı konusunda alışkanlıklarının kadınlara göre daha az olması sebebiyle, erkeklerin saçlarının dökülme hızının da daha fazla olduğunu söylemek mümkündür. Ancak bu noktada saç neden dökülür diye düşünmekten kaçınarak saç ekimi yolunu da izleyen erkeklerin olması yadsınamaz bir gerçektir.

kadinlarda-sac-dokulmesi

SAÇ EKİMİ ŞART MI?

Saç neden dökülür ise dökülsün erkekler üzerinde psikolojik etkileri çoktur. Bazı erkekler bu konuda saç bakımı yapmadıklarından hızla kelleşme yoluna giderler. Ancak bazı erkekler ise bakım yaparak saç dökülmesi sorununun önüne geçebilirler. Genetik koşullarca saçları dökülen erkeklerin çözüm aradıkları yöntemse şüphesiz saç ekimidir. Ancak saç ekimi için farklı sınıflandırmalar ve oranlar vardır. Az, orta veya çok saç dökülmelerine karşı ayrı seanslarla ayrı saç ekim uygulamaları yapılmalıdır. Bunun tespiti ve uygulaması için de mutlaka güvenilir saç ekim uzmanları ile görüşmeler sağlanmalıdır. Saç dökülmesinin psikolojik baskısından ancak bu haliyle erkeklerin kurtulması sağlanabilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here