Bugün siz değerli okuyucularımız ile birlikte saç ekimi hakkında merak edilenler ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunacağız. Türkiye genelinde kellik, kadınlar ya da erkekler farketmeksizin en büyük sorunlardan birisidir. Kadınlarda saç dökülmesi sıklık ile yaşadığımız için problemlerden birisi. Daha önce sitemizde ince detaylara eğildik.

Şimdi ise saç ekimi hakkında bilinmesi gerekenler konusunda da bilgiler sunacağız. Şimdi sorular ile bu konu üzerinde bilgiler edinelim.

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Saç ekimi, kişi ayırmaksızın herkese sorunsuz bir şekilde uygulanabilir. Kronik ciddi rahatsızlıkları olan kişiler için ise işlemi gerçekleştirecek olan uzman, rapor talebinde bulunabilir. Aynı zamanda saç ekimi için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Dolayısı ile tereddüt edecek bir durum söz konusu değil.

Saç Ekimi Yöntemleri Neler?

Saç ekimi konusunda merak ettikleriniz olabilir. FUE ve FUT yöntemleri iki ayrı şekilde karşımıza çıkar. FUE, teker teker saçların toplanarak ekilmesi yöntemidir. FUT ise bir bant yardımı ile ense kökünden saçların alınması, köklerine ayrılması ve ekilmesi anlamına gelir.

Saç Ekimi Zararlı Bir İşlem Midir?

Saç ekimi kesinlikle zararlı bir işlem değildir. Sadece ekim işlemi öncesinde uzman tarafından iyi analiz edilmesi gerekir. Yapılacak tetkikler bu anlamda çok ciddi şekilde fark yaratır. Bunun dışında acısı dahi yoktur.

Saç Ekimi Sonrasında Saçlar Ne Kadar Sürede Çıkmaya Başlar?

Saç ekimi sonrasında saçlarınızda bir süre kabuklanma olacak ve yaralar görülecek. Bu yaralar, maksimum 7 gün içerisinde kayboluyor. Araştırmalara göre 3 ile 6 ay arasında saçların normal şekilde çıkmaya başladığı kanıtlanmıştır.

Saç Ekim Operasyonu ne Kadar Sürer?

Saç ekimi yapacak kliniğin prensiplerine göre değişim gösterebilir. Tek bir seansta uygulama yapılmak istendiğinde 3 – 5 saatlik bir zaman dilimi içerisinde ekim işlemi gerçekleştirilir. Uzman, bunu günlere yayarak birkaç seansta gerçekleştirilir.

Saç Ekimi İşlemi Acılı Bir İşlem Midir?

Saç ekimi olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor artık. Acılı bir işlem kesinlikle değildir. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen bu yöntemde acı hissetmezsiniz.

Saç Ekimi Sonrasında Saç Görünümü Nasıl Olacak?

Saç ekimi uygulamalarına bağlı olarak görüntü değişiklik gösterebilmektedir. Her ne olursa olsun tamamen doğal saç görünümü elde etmek istiyorsanız uygulamadı Greft yoğunluğu önemlidir. Kliniğiniz ya da ekim yapacak uzmanınız ile bunu enine boyuna konuşmalısınız.

Bazı ekim işlemlerinin ardından saçlarda yine de saç derisinin görünmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu da dolayısı ile sıkıntılı bir seçenek olacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here