Bugün en çok merak edilen konulardan birisi olan saç ekimi ile alakalı sıkça sorulan sorular hakkında sizlere bilgiler sunacağız. Saçlar ile alakalı sorunlar, kadın ya da erkek ayırmaksızın en ciddi sorunlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Saç dökülmesi, çoğu kişide genetiklerden geldiği gibi çoğu kişide ise çeşitli nedenlere bağlı olarak kendisini gösterir.

Saçların zaman içerisinde bakımsız kalması, direncini kaybetmesi, görüntü anlamında sıkıntılı hale gelmesi ya da bunun gibi birçok farklı seçenek sizlere sorun olarak yansıyabilir. Bunun önüne geçebilmek için önceliklerimiz mevcut. Saç ekimi, özellikle kalıtsal durumlarda insanlar için en önemli çözümlerden birisi olarak da dikkat çeker.

Saç Ekimi Hakkında Sıkça Sorular Sorular

Tabi ki çok fazla soru ve merak edilen çok fazla seçenek var. Bu seçeneklerin beraberinde getirdiklerini de dikkate aldığımız zaman ön plana birçok yeni seçenek çıkacak. İnsanların en çok sordukları sorular ile sizlere daha net bir şekilde bilgi vermek, sistem mantığını tanımanızı sağlamak istiyoruz.

1# Kimler saç ekimi yaptırabilir?

Çeşitli genetik ya da sağlık sorununa bağlı saç dökülmesi yaşayan hastalarda kalıtsal sağlık sorunu olmadığı takdirde erkek ya da kayın ayırmaksızın saç ekim işlemi gerçekleştirilir.

2# Saç ekimi öncesinde muayene olmam şart mı?

Saç ekimi öncesi tetkikler en önemli aşamadır. Bu aşamada kişinin saç yapısı, saç derisinin durumu, saçın alınacağı bölgenin genetiğinin sağlam olması gibi aşamalar analiz edilir ve olmazsa olmazdır.

3# Saç ekim işleminde mevsimlerin önemi var mı?

İnsan kimyası gereği çeşitli mevsimelerde saç dökülmesi sıklaşabilir. Bunu kişi eğer kendi takip ediyor ise o dönemi tercih etmeyebilir. Tıbbi olarak mevsimsel seçeneklerde herhangi bir kıstas aranmaz.

4# Saç ekimi ağrılı bir işlem midir?

Saç ekim işlemlerinde kafa bölgesine anestezik bir işlem uygulanacağından dolayı ekim esnasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Anestezi, saç derisini uyuşturur ve bu nedenle acı, sızı hissetmezsiniz.

5# Saç ekimi sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Bu durum kişiden kişiye değişim gösterir. Saç ekim işlemi genel itibari ile ekim sonrasında kafa derisinde kabuklu yaralar gözlemlenecektir. Kişinin bağışıklığı, bu süreci hızlandırabilir ya da yavaşlatabilir. Hafif sancılı bir süreç olacak ancak genelde kısa sürede atlatılır.

6# Saç ekimi sonrası özellikle nelere dikkat edilmeli?

Sigara ve alkol tüketimi bağışıklığı yavaşlatacağından mutlak surette uzak durulması gereken bir detay. Kafanıza herhangi bir şekilde darbe almamalı, çiziklerden uzak durmalısınız. Futbol maçlarında topa kafa vurmak da bu örneklerin en idealleri arasındadır. 15 günlük dilim boyunca saç spreyi, jöle, boya gibi kimyasallar kesinlikle kullanılmamalıdır.


1 YORUM

  1. Saç ekimi artık çok kolaylaştı eskisi gibi deriyi alıp bölgeye dikmiyorlar. Saç tellerini tek tek alıp o bölgeye özel olarak yerleştiriyorlar. Benim tavsiyem saç traşı olup gidin. Ve operasyonu yaptıracağınız merkezi iyi araştırın mağdur olmamanız için.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here