Bugün ki makalemizde merak edenler için saç ekimi nasıl yapılır sorusunun yanıtı üzerinde değerli bilgiler vereceğiz. Birçok kişi için korku dolu bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Ekim işlemi hakkında bildiklerinizi bir kenara atacağınız ve doğrudan gerçekçi bilgilere ulaşabileceğiniz seçenekleri sizlere sunacağız. Şimdi konu üzerinde derinlemesine bir şekilde bilgi sahibi olalım.

Saç ekimine dair işlemler, kısmi cerrahi işlemlerdir. Anestezi altında yapılır ve bu da yine önem arz eden bir diğer başlık.

Saç Ekimi Yöntemleri

Günümüz saç ekimi uzmanları tarafından yapılan iki ayrı yöntem bulunmaktadır. Bunlar FUE ve FUT yöntemi olarak dikkat çeker. Günümüz uygulamalarında en çok tercih edilen yöntem ise FUE yöntemidir. Seçenekleri enine boyuna tanımanızı sağlamak istiyoruz.

FUT Yöntemi ile Saç Ekimi

FUT(Follicular Unit Transplantation – Foliküler Ünite Transplantasyonu) şeklinde tıp biliminde adlandırılmıştır. Bu yöntem ile ense köklerinizden bir bant yardımı ile şerit halinde saçlar, köklerinden düzgün bir şekilde çıkarılır.

Bu işlemin ardından ise saçlar teker teker köklerine ayrılarak saç dökülen bölgelere dikkatli bir şekilde nakledilmeye başlanır.

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi

FUE (Follicular Unit Extraction – Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir. Bu yöntemde FUT yöntemi ile kıyasladığımız zaman saçlar, ense kısmından bant yardımı ile şerit olarak alınmaz.

1514286744347-sac-ekimi

Saç Ekimi Aşamaları

Uzmanlar bu süreci profesyonel bir şekilde yönetmek açısından aşama aşama bunu ortaya çıkarırlar. Sırası ile bu aşamaları en anlaşılır şekilde sizlere sunmak ve fikir edinmenize yardımcı olmak istiyoruz.

  1. Öncelikle saçlarınız en ince ayrıntısına varana kadar fotoğraflanır. Öncesi ve sonrasını daha iyi anlayabilmeniz de amaçtır.
  2. FUE yöntemi ile uygulama yapılacak ise ense köklerinizden saçlar kök olarak teker teker alınır ve sonrasında saç olmayan yerlere en ince ayrıntısına kadar ekilir.
  3. FUT yönteminde ise ense kökünüzden saçlar bir bant halinde alınır. Sonrasında bunlar köklerine ayrıştırılarak ekim işlemi gerçekleştirilir.
  4. Ekim işlemi birkaç farklı seansta gerçekleşir. Dolayısı ile tek seferde sonuç almak gibi bir amacınız ya da hedefiniz olmasın.

Teknik tabirler son derece fazladır ve bu neden dolayısı ile teknik tabirlere çok fazla girmek istemedik. Saç ekimi safhaları ya da sonrası ile alakalı olarak tüm merak ettiklerinizi yorum alanlarımızda bizlere sormanız yeterli olacaktır. Bu da kısa vadede yine önem arz eden bir seçenek olacak.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here