Dünya genelinde saç dökülmesi sorununun kronikleşmiş durumları için artık saç ekimi adı altında kısmen estetik cerrahi bir yöntem uygulanıyor ve kellik sorunu ortadan kalkıyor. İnternet üzerinde ki kaynaklar genellikle bu sorunu erkekler üzerinden anlatır. Çünkü erkekler, saç dökülmesi ve kellik sorunu ile çok daha fazla mücadele etmek durumunda.

Kadınlarda da keza aynı şekilde bir saç dökülmesi sorunu ön plana çıktığında saç ekimi en önemli çözümlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Şimdi bu uygulamanın derinlerine inelim.

Saç Ekimi Nedir?

Diğer bir adı ile incelemek istediğimde saç nakli, genetik ya da çevresel etkenlere bağlı olarak meydana gelen saç dökülmelerine karşı saçların yeniden sağlıklı ve gür bir şekilde çıkmasına yardımcı olan cerrahi operasyonlar bütünür.

Bildiğimiz gibi saç dökülmesi, birçok farklı nedene bağlı olarak meydana gelebilir. Bu hem genetik olabilir, hem de hastalıklara da yanlış bakım unsurlarına bağlı olarak gerçekleşebilir. Bu noktada saç ekimi devreye girer.

Saç Ekimi Türleri

Saç Ektirme Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi, estetik cerrahi alanına giren bir sınıf olduğundan dolayı farklı yöntemler ile uygulanabilmesi mümkündür. Saç ektirme sınıfı içerisinde FUT yöntemi ve FUE yöntemi olmak üzere iki ayrı yöntem yer alır. Bunlara da kısaca değinecek olursak;

FUT Yöntemi ile Saç Ekimi

FUT(Follicular Unit Transplantation – Foliküler Ünite Transplantasyonu) şeklinde tıp biliminde adlandırılmıştır. Bu yöntem ile ense köklerinizden bir bant yardımı ile şerit halinde saçlar, köklerinden düzgün bir şekilde çıkarılır.

Bu işlemin ardından ise saçlar teker teker köklerine ayrılarak saç dökülen bölgelere dikkatli bir şekilde nakledilmeye başlanır.

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi

FUE (Follicular Unit Extraction – Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir. Bu yöntemde FUT yöntemi ile kıyasladığımız zaman saçlar, ense kısmından bant yardımı ile şerit olarak alınmaz.

Bu noktada saçlar ense köklerinden teker teker alınır. Ayrıştırma işlemi olmaksızın teker teker saç ekimi yapılacak bölgeye nakil edilebilir. Bu işlemden sonra belli bir süre saçlarınızda yaralar meydana geleceğinden dolayı dikkatli olmakta yarar var.

Saç Nakli

Saç Ekimi Fiyatları

Bu konu ile alakalı olarak operasyon yapılacak kliniğin fiyat politikası ve kullandığı yöntemler değişiklik gösterebilir. Saç ekimi fiyatları ile alakalı olarak net bilgiler vermek şu aşamada çok da mümkün değildir. Bu neden dolayısı ile arayarak ya da bizzat gidip tedavi olarak fiyat almak en mantıklısı olacaktır.

Özel merkezlerde estetik cerrahi olarak gerçekleştirilen bu yöntemin fiyat seçenekleri ciddi anlamda farklı gelebilir. Bu neden dolayısı ile sabırlı olmakta fayda görüyoruz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here