Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte saç ekimi sonrası ekilen saçlar ne zaman çıkar sorusuna yanıt vereceğiz. Günümüz modern tıbbi uygulamaları sayesinde çok etkin sonuçlar alınan bir uygulamadan bahsediyoruz. Türkiye genelinde de özellikle erkeklerin çok fazla başvurduğu önemli bir uygulama.

Saç ekimi işlemlerinde uygulanan yöntem çok önemlidir. FUE ve FUT olmak üzere uygulanabilen saç ekim yöntemleri, etki süreci açısından da çok önemlidir. Dolayısı ile ekilen saçların çıkma süresi ile alakalı olarak da kafalarda ciddi anlamda soru işaretleri söz konusu olabiliyor.

Ortalama 3 – 6 Ay

Saç ekimi sonrasında sağlıklı bir şekile saç çıkması genellikle maksimum 6 ay olarak kendisini gösteriyor. Türkiye genelinde özellikle bu süreç, kimi insanda 1 yıllık zaman dilimine kadar çıkabilir. Dolayısı ile sabırlı olmak gerektiğini söyleyebiliriz.

Uygulama sonrasında saç derinizde yara ile geçecek bir durum söz konusudur. Bu yaralanmaların önüne geçmek için dikkatli hareket etmek yine bir o kadar önemlidir. Saçlarınızda ki yaralar kısa zaman içerisinde dökülür. Saç çıkma süreci ise 3 aylık zaman dilimine kadar kendisini gösterir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here