Bugün ki makalemizde sizlere saç ekimi sonrası saç dökülmesi hakkında bilgiler verecek ve fikir edineceğiz. Saç ekimi, günümüzde en trend seçeneklerden birisi. Kellik sorunu yaşayan erkek ve kadınlar için uygulanması en ideal tekniklerin başında geldiğini net olarak söyleyebiliyoruz. Tabi ki saç ekimi sonrasında da bazı sorunlar meydana gelebilir. Saç dökülmesi de bu sorunlardan birisi.

Saç ekimi sonrasında meydana gelen saç dökülmesine şok dökülme adı verilmektedir. Bu neden dolayısı ile konu hakkında bunu da dikkate alarak bilgi sahibi olmanıza yardım edeceğiz.

Saç Ekimi Sonrası Saç Dökülmesi
Saç Ekimi Sonrası Saç Dökülmesi

Şok Dökülme Nedir?

Adından da anlayabileceğiniz üzere saç ekimi sonrasında meydana gelen saç dökülmesi hadisesine tıbbi literatürde ŞOK DÖKÜLME adı verilmektedir. Herkeste olmasa da çeşitli nedenlere bağlı olarak bazı kişilerde rastlanan durumlardan birisidir.

Saç ekimi sonrası saç dökülmesi nedenleri de insanların merak ettiği konulardan birisidir. Kimi insan, o kadar para verdik saç ektirdik. Ekilen saçlar dökülür mü? Gibisinden uzmanlara tepkilerde bulunmaktalar. Bu konu hakkında da sizlere enine boyuna bilgiler sunma yoluna gideceğimizi söyleyelim.

Şok Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç ekimi ile alakalı olarak merak edilen çok fazla seçenek söz konusu diyebiliriz sanırım. Saç ekimi sonrası saç dökülmesinin nedenleri de aslında tamamen doğal yapımız ile alakalıdır. Saç ekimi ile alakalı meydana gelen bir sorundan dolayı olmadığını net olarak söyleyebiliriz sizlere. Tabi ki yine de bilgi verelim.

İnsan ömrü boyunca 7 senede bir tüm saçlar dökülerek yenilenir. Büyüme, bekleme ve dökülme süreci saçların genetik yapısından dolayı süregelen ve hayatınız boyunca 20 kere tekrarlanan bir süreçtir. Bu neden dolayısı ile ekilen saçları da bu sürece dahil olduğunu unutmayınız. Panik yapılacak bir sorun değildir.

Saç ekim uzmanları, bu konunun çözümü noktasında sizlere destek olmak durumundadırlar. Dolayısı ile hemen profesyonel bir şekilde destek almak önemlidir.

Saç Ekimi Sonrası Şok Saç Dökülmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Bu noktada saç ekimini gerçekleştiren uzmanın bakış açısı ve desteği çok önemlidir. Saç ekiminin hangi teknik ile uygulandığını en iyi kendisi bilir. Dolayısı ile tedavi şekilleri konusunda da en yaratıcı çözümler yine uzmanlar tarafından sunulur. Şok dökülme sürecinde dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

  • Önerilen şampuanı kullanmak,
  • Sağlıklı beslenmeye dikkat etmek,
  • Zararlı alışkanlıklardan uzak durmak.

Bu konulara dikkat ederek öncelikle en doğru adımları atmış olacaksınız. Saç ekim uzmanı, bu süreci durdurmak için saç tellerini güçlendirme etkisine sahip PRP solüsyon uygulaması yapılabilir.

İkinci bir yöntem olarak ise saç aşısı dediğimiz uygulama da yine beraberinde ilgi çekici seçenekler sunar. Hal böyle olunca saç dökülmesine karşı tedavi söz konusu olabilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here