Saç kayıpları son zamanlarda kadınların da erkeklerin de büyük oranda etkilendiği sorunlardan bir tanesidir. Bu sebeple de saç ekimi işlemlerine olan ilgi son zamanlarda artış göstermektedir. Saç ekimi işlemlerini gerçekleştirmek için ise bazı şartların da olması gerekmektedir. Bunun en temel sebebi ise daha olumlu bir işlemin gerçekleştirilmesi için önemlidir. Saç ekimi işlemini gerçekleştirebilmek için;

  • Saç dökülme çeşidi uygun olan,
  • Saç dökülme seviyesi uygun,
  • Donör bölgesi yeterli kişiler,
  • Bazı hastalıklara sahip kişiler doktor onayı alırsa,
  • 22 yaşından büyükseniz,
  • Saç ekimi işlemi için dış etkenlerden dolayı veya kaza sonucu saç kaybı yaşadıysanız ve saç kaybı yaşadığınız bölgede yeniden saç kökü gözlemlenmedi ise

Saç ekimi işlemi gerçekleştirebilmektesiniz.

Bu durumların tam karşılanmaması durumunda operasyon olumu bir sonuç vermeyeceğinden işlem gerçekleştirilemez. Saç ekimi işlemlerinde birden çok teknik ve yöntem kullanılmaktadır. Traşlı veya traşsız olarak bunlardan farklı olarak FUT, FUE, DHIgibi yöntemler ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu teknikler ile saç ekimleri kısa sürede gerçekleştirilmekte olup; 12. ayın sonunda saçlar tam anlamı ile kendine gelmektedir.

sac-ekimi-yaptirilmasi

Saç Ekimi Yaptırılması

Saç ekimi ameliyatı yaptıracak olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri saç ekim yöntemleridir. Saç ekim yöntemleri iki tanedir. Her iki teknikte canlı Saç teli kökü naklini sağlar. Genel anestezi kullanılmaz. Sınırlı uyuşturma yapılarak gerçekleştirilir. Aralarındaki fark saçın nasıl alındığıdır. İlk teknikte saç iki kulak arkasından alınır ve saçın alındığı bölgede çizgi şeklinde bir iz kalırken diğer yöntem olan FUE yönteminde arka kısımda saç alınan yerde çizgi şeklinde bir iz kalmaz. FUT tekniği klasik saç ekimi yöntemidir. Bu yöntemde ensenin biraz üzerinden iki kulak ortasından alınan saçlı deri Saçsız alanlara tek tek ekilir. Arkadan saç alındıktan sonra bu kısım dikilir ve bu kısımda küçük bir çizik izi kalır. Yöntemde tek seansta altı bin kadar saç dikilebilinir. Tek seferde dikim alanı çok geniş değilse tamamen kapatılabilir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir

Saç Ekimi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

Tek seansta ortalama 6000 saç telinden fazla ekim yaptırabilmek mümkün değildir. Çünkü kafanın arkasından alınması mümkün olan dokunun da belirli bir sınırlandırması söylemek mümkündür. Bu klasik yöntem kullanılarak 6 ay ara ile 2 veya 3 seans ekim yapılabilmektedir. Operasyonun dört saat kadar sürebilme olabilitesi vardır. Bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Oldukça kısa süren bu işlem olumlu sonuçları da beraberinde getirmektedir. FUE tekniğinde yine saçların aynı bölgeden alınması mümkün olmaktadır. Fakat burada saçın alınma şeklinde farklılıkların olması söz konusudur. Saçlar ucu 1 milimetre çaplı olan bir alet yardımı ile alınır. Alınan her biri milimetre çaplı doku içinde saç sayısı 1, 2 veya 3 civarında olabilir.  Bu yöntemde bir günde 1500 saç teli ekilebilinir.  İşlem üç veya dört gün arka arkaya uygulanabilir. Seansların sayısı Saç kökü nakli sayısına ve seyrek olan alanını büyüklüğüne bağlıdır. 1 seansta klasik yöntemde 6 bin saç teli dikilebilinirken bu yöntemde ise 4 gün Ekim yapıldığında 5000 saç teli dikilir. Yani klasik bir saç ekim yöntemi ile aynı sayıya denk gelmektedir saç ekimi yönteminde saçlar genellikle ense üzerinden iki kulak ortasından alınsa da göğüs ve sırttaki kıllar da kullanılabilinir. Saç ektirmek isteyen kişiler hangi yöntemde daha rahat veya hangisi onlara daha uygunsa istediği bir yöntemi seçip saç ekimi yaptırabilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here