Bugün ki makalemizde elimizden geldiğince saç kepeği nasıl önlenir sorusuna somut yanıtlar verme yoluna gideceğiz. Saç kepeği ile alakalı bilinen yanlışlar o kadar fazla ki, bizde elimizden geldiğince bu konuya derinlemesine eğiliyoruz.

Saç kepeğine dair önlem almak isteyen okuyucularımız için sunmamız gereken birçok önemli bilgi var. Hemen bu konu üzerine eğilim gösterelim istiyoruz.

Saç Derisini Nemlendirin

Kepek, özellikle kurumuş kafa derisinde meydana gelir. Bu neden dolayısı ile saç derisini sürekli olarak nemli tutmak çok çok önemlidir. Nemlendirici ürünleri kullanma yoluna gidin.

Şampuan Uygulamadan Önce Kepekleri Kazıyın

Kepekler saç derisine yapışır. Bu neden dolayısı ile kepekleri hızlı bir şekilde kazımak, çok çok büyük önem arz eder. Kepekleri şampuan uygulamadan önce dikkatlice saç derinizden kazımanız önemli olacaktır.

Kepekli Saçları Seyrek Yıkayın

Kepekli saçlar, daha seyrek aralıklar ile yıkanmalıdır. Özellikle sürekli şampuan ve sıcak su ile saç yıkamak, ciddi anlamda sıkıntılı bir süreci de beraberinde getirir. Bilinenin aksine saçlarda kepek oluşumunu destekler.

Saç Şekillendiricilerden Uzak Durun

Jöle, saç spreyi ya da bu gibi aklınıza gelebilecek saç şekillendirici etkili ürünler, saçlarınızı mahveder. Özellikle de kepek oluşumu açısından ciddi anlamda sıkıntı arz eder. Dolayısı ile önemli bir aşamadır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here