Saç kırıkları herkesin kabusu… Saçı mat ve bakımsız gösteren bir sorun. Saç kırıkları saçın uzamasını engelleyen en önemli faktörlerden birisidir. Saç kırıklarının bakımında altın kural doğru beslenmektir. Böylece saçımız içerden besinini alacak daha güçlü olacaktır. Bunların dışında vitamin ve mineral takviyeleri, saç maskeleri, düzenli saç kesimi, profesyonel ürünler, ilaçlar, kimyasal ve ısı işlemlerini minimuma indirmek gibi işlemler saç kırıklarını azaltacak ve böylelikle saçımız uzayabilecektir.

hizli-sac-uzatma

Saç uzatma uygulamalarını açıklamak gerekirse, vitamin ve mineral takviyeleri doğru beslenmenin yapılmadığı dönemlerde veya kişilerde uygun bir yöntemdir. Bunlar için çinko tablet ilaçlar bulunmaktadır. Saçın sürekli uzamasını istiyorsak düzenli kestirme alışkanlığı edinmeliyiz. Saç düzenli kesilerek yenilenir ve kırıkları giderilir. Bu durumda saç daha hızlı uzayacaktır. Özellikle Hindistan cevizi yağıyla yapılan ev yapımı maskeler de saç uzamasını hızlandırır. Saç serumları gibi profesyonel ürünleri de kullanabilirsiniz

sac-kiriklari

Saçınıza özen göstermek, nazik davranmak gerekir. Bunun için saçımıza uygulanan işlemlere dikkat etmeliyiz. Mesela saç kurutma gibi. Ayrıca saçlarınızı ıslakken taramak, kırmamak da önemli… Saçlarınızı olabildiği kadar az düzleştirin ki ısı saçlarınıza zarar vermesin. Ayrıca saç boyalarında kimyasal olmayan boyaları tercih etmek ve daha az sık boyamak da bir çözüm olabilir. Kırılmaları azaltmak ve dolayısıyla uzamasını hızlandırmak için diğer dikkat edilmesi gereken husus ise saçın kurutulması ve sıcak su ile yıkanması uygulamasıdır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here