Saç Köklerini Güçlendirmek İçin Bakım Önerileri

Canlı saçın bulunduğu saç kısmına saç kökleri adı verilir. Saçın kökü bir meyvenin kökü gibidir. Eğer oraya ne kadar gereken bakımı yaparsan meyve o kadar verimli ve güçlü olur. Saçta aynen öyledir. Saçın kök kısmına gereken bakım yapıldığı zaman saç o kadar canlı ve bakımlı olur.
Saçların kökleri ıslakken çok hassas olurlar. Bunun için saçlarınız ıslakken taramayın. Bu saç tellerin daha çabuk kopmasına neden olacaktır. Ayrıca saçları bağlarken çok sıkı bağlamaktan uzak durunuz. Buda saçların kökleri için kötü sonuç doğurur. Saç boyama işlemi saç kökleri için çok kötüdür. Saçların boyanması ile saç kökleri şişer ve güçlülüğünü kaybeder. Elinizden geldiği kadar saçlarınızı az boyatınız.

Saç Kökleri
Saç Kökleri

Saç köklerini güçlendirmek için bazı bakım yağları mevcuttur. Bu yağlar arasında badem yağı, Hindistan cevizi yağı, avokado yağı gibi yağlar fayda verici olan yağlardır. Bu yağları saç derisine masaj yaparak sürünüz. Böylece saçlarınız daha güçlü ve daha sağlıklı olacaktır.
Ayrıca saç kökleri için bakım maskeleri arasında yerini yumurta maskesi alır. Kökleri güçlü olmayan saçlar için duştan önce yumurta ile saçı yıkayınız. Bu işlem sayesinde saçlarınız daha güçlü olacaktır.
Isırgan otunun saça olan faydasını herkes bilir. Saç köklerinin güçlenmesi için ısırgan otunuz kaynattınız. Daha sonra bunun suyunu saçlarınıza dökünüz. Saçlar için çok sağlıklı olacaktır. Saçların güçlenmesi için ayrıca yoğurt maskesidir iyi çözüm sunacaktır. Bu maskeyi duşa girmeden önce kullanmanız iyi olacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here